V rámci projektu Prima SVĚT se otevřela nová pekelná stezka Prima ZOOM u České Lípy

Skupina Prima otevřela ve spolupráci s obcí Zahrádky novou zábavně-naučnou stezku Prima ZOOM, navazující na přírodní památku Peklo. Stezku tvoří celkem deset interaktivních zastávek, doplněných o dětské prvky a sochy, vyřezávané místním umělcem Filipem Kubešem. Její slavnostní otevření proběhlo tuto sobotu za doprovodu soutěže ve vaření kotlíkových gulášů a workshopu Ládi Hrušky v prostředí zámku Zahrádky.
Slavnostní otevření naučné stezky Prima ZOOM
Slavnostní otevření naučné stezky Prima ZOOM

reklama

Od začátku jara čekal na své oficiální otevření nejnovější počin z projektu Prima SVĚT, kterým je zábavně-naučná stezka Prima ZOOM. Ta vznikla v obci Zahrádky u České Lípy ve spolupráci s vedením obce a je v těsné blízkosti národní přírodní památky Peklo, na kterou se každoročně jezdí dívat desítky tisíc návštěvníků. Stezka, tvořená naučnými interaktivními prvky, je doplněna sochami zvířat, ručně vyřezávanými z dubového dřeva, a věnuje se hned několika tématům, která jsou pro danou lokalitu typická.

„Z důvodu nastalé koronavirové situace se bohužel tradiční akce Odemykání Pekla musela zrušit. Návštěvníci ale o slavnostní otevření nepřišli. Uspořádali jsme jej 5. září společně s oblíbenou soutěží ve vaření kotlíkových gulášů,“ představuje již tradiční akci Ladislav Chvojka, starosta obce Zahrádky.

Soutěž ve vaření kotlíkových gulášů
Soutěž ve vaření kotlíkových gulášů

„Nově vzniklá stezka v obci Zahrádky u České Lípy je v pořadí již pátým projektem skupiny Prima v rámci Prima SVĚTA. Navazuje tak na Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích, zábavně-naučnou stezku Prima ZOOM v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy a dětské koutky na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a v Centru dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice. Doufáme, že stezka všem návštěvníkům zpříjemní pobyt, a zároveň je naučí i něco nového,“ doplňuje Gabriela Semová, vedoucí korporátní a interní komunikace skupiny Prima.

Slavnostní otevření naučné stezky Prima ZOOM u České Lípy
Slavnostní otevření naučné stezky Prima ZOOM u České Lípy

Okolí pekelského údolí je národní přírodní památkou, proslavenou největším výskytem bledulí v Česku. Kolem naučné stezky tvoří bledulky široký pás, který během jarních měsíců čítá až na 100 000 květů. Pro návštěvníky je tak na stezce vedle odpočinku, zábavných interaktivních prvků a dětského hřiště připravena i spousta zajímavých zastávek, které rozhodně stojí za to navštívit. Ať už se jedná o ptačí pozorovatelnu, díky které je možné spatřit na Novozámeckém rybníku až 220 druhů ptactva, nebo osadu Karba v údolí Robečského potoka.

Naučná stezka se svého otevření dočkala první víkend v září při příležitosti již tradiční podzimní soutěže za doprovodu mysliveckého a hudebního programu. Zahajovací stuhu přestřihl i Láďa Hruška, který si kromě hodnocení zvěřinových gulášů připravil také kreativní workshop a autorské čtení své v pořadí již druhé knihy pro děti.

Skupina Prima představila vlastní unikátní projekt Prima SVĚT před dvěma lety. Jeho cílem je podporovat místní komunity ve vytváření a zatraktivňování veřejných prostranství sloužících k setkávání lidí. Vše logicky navazuje na hlavní motto televize Prima: „Spojuje nás víc, než si myslíme.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!