Aktualizace: ČR zrušila lety ruskému Aeroflotu

Mezi ČR a Ruskem se rozhořel spor ohledně některých přeletů civilních dopravců nad jednotlivými zeměmi. Rusko vyprovokovalo konflikt zrušením přeletů ČSA nad sibiřskou části svého území. V reakci na to ministerstvo dopravy ČR omezilo lety „některým ruským dopravcům“. Rusko následně přelety ČSA povolilo, ale jen do 7. července.
aeroflot-superjet-100-95b_foto aeroflot
aeroflot-superjet-100-95b_foto aeroflot
foto aeroflot

reklama

Cestující ruského Aeroflotu dnes museli stát ve frontě na přebookování letů do Moskvy, jelikož několik zpátečních letů bylo mezi Prahou a Moskvou ministerstvem dopravy zrušeno. ČR přistoupila k recipročnímu opatření kvůli bezdůvodnému zrušení přeletu linky ČSA Praha – Soul nad sibiřskou částí Ruska.

Aktualizace: Tiskový mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň potvrdil, že na lince z Prahy do Soulu nebyl tento týdne zrušený žádný let. „Dnešní večerní let do Soulu CSA by měl také proběhnout,“ uvedl Pacvoň.

Poslední červnová trasa letu ČSA z Prahy do Soulu (dle zdopravy.cz)

Zdroj: flightradar24.com
Zdroj: flightradar24.com

 

„Česká strana uvedený krok považuje za porušení stávajících ujednání, a tak následně omezila práva ruských leteckých dopravců v souladu s dohodou o letecké dopravě z roku 1966,“ řekl online redakci TV Prima tiskový mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Jedním dechem zároveň dodal, že Rusko už lety ČSA mělo povolit, i když jen v začátku července: „V tuto chvíli platí informace, že ministerstvo dopravy Ruské federace dnes v ranních hodinách vydalo povolení pro přelet ČSA do 7. července, ihned poté ministerstvo dopravy ČR zahájilo reciproční postup vůči ruským leteckým dopravcům,“ uvedl. Ministerstvo dopravy chce čas do 7. července využít k dosažení nové dohody.

Ke sporu se vyjádřilo i ministerstvo zahraničních věcí

 

Mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň zaslal redakci TV Prima sdělení, v němž uvádí, že v současné době jsou čtyři zrušené lety a vybízí cestující, aby sledovali aktuální informace o svých odletech. „Cestující z dotčených letů by měli kontaktovat svou leteckou společnost, která jim nabídne náhradní řešení,“ píše se ve zprávě. 

Krize by měla být minimálně do sedmého července zažehnána

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!