Mezi 16 oběťmi koronaviru v Česku je i sestra z Thomayerovy nemocnice

Jednou z obětí nového typu koronaviru v Česku je zdravotní sestra z pražské Thomayerovy nemocnice, uvedly dnes večer Seznam Zprávy. Mluvčí nemocnice Petr Sulek sdělil, že zdravotní sestra zemřela doma a s ohledem na přání rodiny nebude sdělovat žádné další informace. Žena je tak zřejmě první obětí nákazy mezi zdravotníky.
Pražská Thomayerova nemocnice
Pražská Thomayerova nemocnice
ČTK/Orawská Adéla

reklama

„Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. S ohledem na přání rodiny nebudeme k tomu sdělovat žádné další jiné informace,“ uvedl mluvčí Thomayerovy nemocnice.

Koronavirus

ONLINE KORONAVIRUS: Na COVID-19 zemřela sestra z Thomayerovy nemocnice. Obětí koronaviru v Česku je 16

Thomayerova nemocnice ve středu uvedla, že se na její klinice geriatrie a následné péče nakazilo 13 seniorů, jeden z nich zemřel. Ředitel nemocnice Zdeněk Beneš v pátek řekl, že celkem se na oddělení nakazilo 25 pacientů a dvě sestry, podle něj byly v dobrém zdravotním stavu a bez teploty.

V Česku zemřelo zatím 16 osob, které byly pozitivně testovány na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Dosud to byli převážně lidé ve vyšším věku a již dříve trpěli závažnými zdravotními problémy. Počet nakažených přesáhl 2 800.

 

ČTK

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!