VIDEO: Proběhl soud s řidičem kamionu, který je obviněný ze srážky s vlakem v Uhříněvsi

V září srazil vlak na přejezdu v pražské Uhříněvsi kamion, který nedbal světelné a zvukové výstrahy. Poté, co vozidlo uvízlo na kolejích, se zavřely závory. Trvalo zhruba dvě minuty, než přijel vlak a narazil do zadní části kamionu. Dnes se případem zabýval soud.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Soud s řidičem kamionu

reklama

V pátek 6. září kolem půl desáté dopoledne vjel řidič kamionu na přejezd přesto, že blikala výstražná světla a zněla zvuková výstraha. V kolejích, kde ho následně uvěznily závory, pak zůstal stát asi dvě minuty, do té doby, než ho smetl vlak s více než dvěma stovkami cestujících.

Srážka měla na svědomí osm zraněných a škody v řádu desítek milionů. Provoz byl na trati přerušen po dobu deseti hodin.

Srážka kamionu s vlakem v Uhřiněvsi

AKTUÁLNĚ: Proč zůstal stát kamion na kolejích, policie stále neví. Řidiče už ale obvinila!

Osmašedesátiletý Srb, který kamion řídil, už řekl u obvodního soudu v Praze, že ještě před srážkou ztratil vědomí a nemohl tak z místa ujet. V případě, že řidič uvízne na přejezdu se sklopenými závorami z dřevotřísky, by je měl prorazit.

Když řidič na přejezd najížděl, myslel si prý, že se závory otevírají. Zvukovou výstrahu údajně neslyšel a nezaregistroval ani světelnou. Řidič prý nepřemýšlel nad proražením závor, protože za takový čin hrozí v Srbsku dvouleté vězení. Jeho výpověď se ale už dříve lišila, jeho slova navíc vyvrací svědectví a data stažená z kamionu.

Srážka kamionu s vlakem v Uhřiněvsi

ROZHOVOR: Před očima mi proběhl celý život, popsal srážku v Uhříněvsi svědek

Muž je obžalován z obecného ohrožení z nedbalosti a z poškození obecně prospěšného zařízení. V případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!