AKTUALIZUJEME: Afghánec, který zabil u rakousko-českých hranic řidiče, byl v noci dopaden

Incident se odehrál v obci Wullowitz vzdálené jen několik stovek metrů od hraničního přechodu a přibližně dva kilometry od Dolního Dvořiště. Afghánec podle rakouských policistů napadl v místní ubytovně pro žadatele o azyl nožem jednoho ze zaměstnanců a těžce ho zranil. Následně ubodal řidiče a jeho vozem odjel neznámo kam. Do pátrání se zapojili i čeští policisté. Rakouská policie ale v noci oznámila, že hledaný muž byl zadržen u Lince.
Hledaný Afghánec
Hledaný Afghánec
POLIZEI OÖ

reklama

V českém příhraničí probíhalo po 33letém Afghánci rozsáhlé pátrání. Podle informací ČTK se do policejní operace zapojili i čeští policisté, kteří poskytli vrtulník s termovizí. Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že „byla přijata veškerá potřebná opatření na ochranu našich občanů“. Ta byla nad ránem odvolána poté, co bez bližších podrobností pozdě večer na twitteru napsala hornorakouská policie, že pachatel byl zadržen.

Pobodaný zaměstnanec ubytovny pro žadatele o azyl byl po útoku s vážnými zraněními převezen do nemocnice v Linci. Proč Afghánec zaútočil, zatím není jasné. Na ubytovně ale podle dostupných informací nebydlel.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!