Policisté načapali opilého řidiče linkového autobusu. Nebyl to jeho první prohřešek

O víkendu se hodonínští policisté zaměřili na odhalování řidičů pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. Při těchto kontrolách policisté zastavili a zkontrolovali stovky řidičů motorových vozidel. Celkově zjistili pět, kteří za volant sedli po požití alkoholu.
Opilý nepoučitelný autobusák
Opilý nepoučitelný autobusák

reklama

Nejvážnější problém odhalili v sobotu v brzkých ranních hodinách u kontroly řidiče linkového autobusu, který jel zatím bez cestujících. Při provedené dechové zkoušce na alkohol se policisté nestačili divit jejímu výsledku. Na displeji měřicího přístroje se objevila hodnota 1,0 promile alkoholu v době, kdy řidič měl započít jízdu na pravidelné lince. Autobusák svoji jízdu ukončil a policisté jej vyzvali k lékařskému vyšetření s odběrem krve, kterému se podrobil. Rozhodující teď bude výsledek krevního rozboru, od kterého se bude dále odvíjet případná právní kvalifikace. I tak řidič na místě přišel o svůj řidičský průkaz.

Při dalším prověřování se navíc ukázalo, že to nebyl jeho první problém s alkoholem za volantem. V loňském roce ho policisté přistihli při řízení soukromého osobního vozidla, kdy nadýchal 0,5 promile alkoholu. Jeho přestupek správní orgán ocenil pokutou a zákazem řízení, který již pominul. Jak se teď ukázalo, šofér se neponaučil a znovu usedl za volant opilý.

V loňském roce přitom bylo jen na Hodonínsku přistiženo téměř 500 řidičů, kteří v sobě měli alkohol nebo drogy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!