Historický postup na domácím mistrovství světa! České softballisty poslal do pátečního čtvrtfinále homerun

Softballové mistrovství světa v Praze a Havlíčkově Brodě vstupuje do fáze vyřazovacích bojů a čeští reprezentanti se drží ve hře. Rozhodli o tom v posledním utkání skupiny proti Kubě, a to homerunem Marka Malého v poslední směně.
Hráči po klíčovém utkání proti Kubě neskrývali ohromnou radost
Hráči po klíčovém utkání proti Kubě neskrývali ohromnou radost
Facebook/Czech softball
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Češi homerunem začali i skončili. Zápas se pro ně vyvíjel příznivě, kdy za stavu 1:1 získal svým odpalem dva body pro domácí tým Michal Kolůch. Jenže nadějné vedení českého týmu Kubánci stáhli v šesté směně. Navíc na začátku sedmé směny zajistil hostům Reiner Vera vedení 4:3.

Dohrávka sedmé směny ovšem patřila dvojici Mertl – Malý. Kapitán David Mertl vystál metu, zatímco Malý po dvou strikách třetí nadhoz odpálil až za plot. "Šel jsem na pálku s tím, že je potřeba posunut běžce do skórovací pozice. Nakonec to dopadlo takto. Tohle je sen pro všechny pálkaře, zakončit utkání walk-off homerunem," rozplýval se hrdina Malý na facebooku České softballové asociace.

Ve čtvrtfinále narazí softballisté na Kanadu

Ve vyřazovacích bojích narazí Češi na favorizovanou Kanadu, která zatím turnajem prochází bez jediné ztráty. Ve skupině B porazila všechny soupeře a dosáhla skóre 47:7. Další dvojice tvoří Argentina – USA, Japonsko – Venezuela a zajímavý bude souboj obhájců zlata z Nového Zélandu s Austrálií.

Mistrovství světa v softballu 2019 se koná poprvé v Evropě. Česká republika získala pořadatelství jako dlouhodobě nejúspěšnější softballová země v Evropě a uspěla v souboji o pořadatelství s USA.

Reklama
Reklama