Po Ecclestonovi kritizuje vedení Formule 1 i jezdec Hamilton. Diváci si stěžují na nudu

Královna motorsportu prochází krizí a dostává se jí kritiky. I přes spoustu změn, které měly zvýšit atraktivitu závodů, si fanoušci Formule 1 stěžují na nudu čím dál častěji. Na začátku letošní sezóny se do současného vedení opřel bývalý šéf Bernie Ecclestone. Po šestém triumfu i lídr pořadí Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton oslavil vítězství na Velké ceně Francie
Lewis Hamilton oslavil vítězství na Velké ceně Francie
Facebook/Lewis Hamilton

reklama

Velká cena Francie nepatřila mezi nejatraktivnější závody v historii F1. Hamilton vyhrál s velkým náskokem před svým stájovým kolegou Valtterim Bottasem. Mercedes tím získal už šestý double v právě probíhající sezóně.

Lewis Hamilton vyhrál stylem start – cíl. Obrovský náskok ovšem oživil debatu a donutil přítomné reportéry ptát se na to, co samotní aktéři říkají na stále více hlasitější kritiku závodů Formule 1. "Naprosto chápu, když někdo řekne, že závod byl nuda, ale jezdci za to nemůžou, protože my pravidla neurčujeme," citovala slova Hamiltona agentura Reuters.

"Měli byste dostat pod tlak lidi ve vedení, aby dělali svoji práci. Myslím, že se snaží, ale už několik let dělají akorát špatná rozhodnutí," dodal a potvrdil tím názor bývalého šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestona.

Formule 1

SPORTSTAR: Formule 1 ztrácí svůj lesk a sklízí kritiku od bývalého šéfa Ecclestona

„Dosud jsem od nich neviděl krok, který by dával smysl. Snad úplně všechno dělají špatně,“ nebral si servítky Ecclestone. Byl to právě on, kdo z amatérsky vyhlížejících závodů udělal miliardový závodní klenot. Od roku 2017, kdy Ecclestone opustil svůj trůn, to jde s Formulí z kopce. Nikdo, kdo se na chodu šampionátu podílí, neví, kam seriál směřuje.

Nicméně Hamilton to zřejmě nevidí zcela stejně jako bývalý šéf, protože v jeho odpovědích najdete i kritiku samotného Ecclestonea. "Je to začarovaný kruh. Veze se to s námi od doby Bernieho Ecclestonea a rozhodnutí, která udělal. A dokud se přístup vedení nezmění, bude to pořád to samé," dodal Hamilton.

Lewis Hamilton vede pořadí mistrovství o 36 bodů před svým stájovým kolegou Bottasem, ale jeho další konkurent Sebastian Vettel ze stáje Ferrari ztrácí již 76 bodů!

Jak to vidí samotní fanoušci?

„Myslel jsem, že když se Ross Brawn, který je dle mého názoru velký odborník, dostal do vedení F1, že se něco změní k lepšímu. Vypadá to ale, že má ruce svázané a že legislativa a finanční zájmy budou mít vždy hlavní slovo,“ vyjadřuje svůj názor jeden z fanoušků Formule 1 v diskuzi na internetu. „Zakázat jakoukoliv komunikaci k jezdci. Ať si jezdec sám určí dle stavu gum či paliva, kdy půjde do boxů. Dále to chce zúžit formule, kdysi nebyl problém mít tři vedle sebe… Já bych byl i pro to zavést znovu tankování, aby bylo více možných strategií při závodě,“ vyjmenovává konkrétní opatření další diskutující.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!