Thunbergová má konkurenci. Německá Antigreta vystoupí s Trumpem na konferenci konzervativců

„Influencer“, dnes důležité slovo označující osobnost, která svým obsahem na internetu ovlivní veřejnost. Devatenáctiletá Naomi Seibtová, která je „youtuberkou“ a „influencerkou“, se rozhodla vystoupit proti známé aktivistce Gretě. Němka v pátek vystoupí na konference konzervativců v USA, kde bude například řečnit i Donald Trump.
Greta a Naomi
foto youtube

reklama

Seibtová vystoupení plánuje v pátek na konferenci konzervativců (Conservative Political Action Conference, CPAC), která se každoročně koná v USA. Němka, která se prezentuje jako „klimatická realistka“ nebo „klimatický skeptik“, na konferenci vystoupí vedle řečníků, jako jsou Donald Trump nebo Mike Pence. Naomi Seibtová má podporu amerického think tanku Heartland Institute, který zastává konzervativní, liberální ideologii a zpochybňuje, že lidé stojí za oteplováním planety. Společnost Heartland dostává na činnost miliony dolarů, svoje působení rozšířila i do Německa, kde našla internetovou hvězdičku Seibtovou, která má na Youtube tisíce sledujících.

„Klimatický alarmismus je ve své podstatě evidentně antihumánní ideologií,“ cituje jeden z výroků Seibtové pro britský deník Guardian a informuje o tom, že do popředí zájmu byla teenagerka z Münsteru protlačena německou krajní pravicí. Britský deník uvádí, že její matka jako právnička zastupovala u soudu politiky strany Alternativa pro Německo (AfD). Naomi Seibtová také zveřejnila svůj esej na blogu „antiislamizace“ podporovaného Martinem Sellnerem, který má pro své ideologické názory odepřený přístup jak do Británie, tak i do USA. Přestože Naomi odmítla členství v AfD, strana ji na svém Facebooku mladých členů považuje za svoji členku.

 Greta Thunbergová v dubnu 2019

Greta Thunbergová. Co je zač a proč tak zásadně rozděluje společnost

Když v prosinci minulého roku Greta Thunbergová pronesla projev v OSN, Naomi Seibtová jako Anti-Greta vystoupila s opačnými názory rovněž v USA, jenom několik kilometrů od New Yorku, na konferenci pořádané Heartland Institute.

Na webových stránkách Heartland je umístěno video, na kterém Seibtová říká: „Mám pro vás velmi dobré zprávy… Svět nekončí kvůli změně klimatu… V současnosti do nás násilně cpou dystopickou agendu klimatického alarmismu, že my lidé ničíme planetu… a zejména mladí lidé nemají žádnou budoucnost, zvířata umírají, ničíme přírodu.“

Další video Seibtové s provokativním a záměrným názvem „Zpráva pro média – Jak se opovažujete“ je zjevným odkazem na projev Grety v OSN, ve kterém pokárala světové vůdce.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Projev švédské aktivistky Grety Thunbergové na klimatickém summitu (zdroj: AP)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!