VIDEO: Hromadná svatba moonistů v Jižní Koreji se konala navzdory koronaviru. Účastníků bylo na 30 tisíc

Bojíte se koronaviru? Papírová rouška vás před nákazou neochrání

Navzdory koronaviru se v Jižní Koreji konala hromadná svatba (ZDROJ: AP)

Svatební šaty a roušky, tak vypadala páteční hromadná svatba v Gapyeongu v Jižní Koreji pod záštitou Církve sjednocení (moonisté). Události se zúčastnilo na 30 tisíc lidí, 6000 párů vstoupilo do manželství nově, v minulosti oddané páry obnovovaly své sliby a zbytek návštěvníků přišel svatbu podpořit, informovala agentura Reuters.

Hromadné svatby s tisíci účastníky jsou v Jižní Koreji pořádány již od poloviny minulého století. Pro členy této církve je účast na svatbě privilegiem, a tak je neodradila ani hrozící nákaza koronavirem, která již hraničí s pandemií. Pětatřicetiletý ženich sdělil Reuters své pocity ohledně velkého dne: „Jsem nadšený, že se této požehnané svatby mohu zúčastnit. O koronaviru jsem slyšel, proto mám roušku.“ Další členka Církve sjednocení, 21 letá Choi Ji-young, uvedla podle serveru Straitstimes, že je rovněž šťastná, že může být součástí ceremonie. „Lhala bych, kdybych tvrdila, že z koronaviru nemám strach, ale cítím, že právě dnes mě od něj ochrání vyšší moc, proto jsem si nevzala roušku.“

Před začátkem ceremonie připravil personál církve pro její členy dezinfekci na ruce, rozdal chirurgické roušky a zkontroloval tělesnou teplotu párů. Použití žádné z těchto věcí ale nebylo povinné, ani v opačném případě by to však nezaručilo, že se lidem nákaza vyhne.

„Roušku jsem si nevzala, protože pro svého manžela chci být krásná,“ řekla 23letá nevěsta z Beninu, Nguessan Myeonguet Walehet. „Chci jen poznat pravou matku, aby mě viděla, protože to je pro mě nejdůležitější.“ „Pravou matkou“ je zvána Hak-Ča Han, manželka zesnulého zakladatele moonistů, Son-mjong Muna, zvaného „reverend Moon“.

Církev sjednocení byla založena v roce 1954 reverendem Moonem, který prohlásil, že on a jeho manželka jsou mesiáši. Pilíři této církve, jež se hlásí ke křesťanství, je víra a snaha o dokonalou rodinu a boj proti ateismu a komunismu. Mezi lety 1961 a 2012 dohlížel reverend na hromadné svatby, při nichž byly oddány tisíce členů. Novomanželé se mnohdy před obřadem viděli pouze párkrát, nebo také nikdy. V některých případech ani nemluvili stejným jazykem, církev sjednocení je totiž rozšířena ve více než 100 zemích světa. Nejvíce v Jižní Koreji, USA a Japonsku.

Tagy: