Indonéský Spiderman pomáhá v boji proti pandemii

Jeden z občanů indonéského ostrova Celebes dobrovolně pomáhá místní komunitě zamezit šíření koronaviru tím, že lidem rozdává mýdla a dezinfekce a instruuje je ohledně správné prevence proti šíření nákazy. Jako správný superhrdina svou práci vykonává v kostýmu oblíbené marvelovské postavy Spidermana.
Spiderman
Spiderman
Instagram/goodjobs_eu

reklama

Mladý aktivista Rudi Hartono z indonéské provincie Pare-Pare, který je mezi místními znám jako Spiderman, se rozhodl dobrovolně zapojit do aktivního boje proti koronaviru. Lidem zdarma rozdává dezinfekční prostředky a učí je, jak si správně mýt ruce.

,,Hygienické prostředky distribuujeme také do sociálních zařízení, kde je spousta zájemců může využít. Lidi také poučujeme o důležitosti dodržování pravidelného mytí rukou,‘‘ uvedl Hartono pro Deutsche Welle. Všechny tamní obyvatele, které Spiderman potká na ulici, navíc upozorní na to, že by měli vycházet ze svých domovů pouze v nejnutnějších případech.

Před vlnou koronaviru Hartono dobrovolně sbíral odpadky z celebeských ulic, potoků, přírody a zkrátka všech míst, kde bylo potřeba. Pro Reuters v únoru letošního roku vysvětlil, proč se rozhodl nosit právě kostým oblíbeného superhrdiny.

 

,,Tento kostým nenosím jen proto, že jsem velkým fanouškem Spidermana, ale především abych upoutal pozornost lidí. Předtím jsem sbíral odpadky bez převleku a nikoho z místních obyvatel ani nenapadlo se ke mně přidat. Od té doby, co nosím kostým, jsou ale reakce lidí obrovské!‘‘

Prostřednictvím této práce se snažil muž upozornit vládu na skutečný problém odhazování odpadků na veřejných prostranstvích. Indonésie je totiž po Číně druhým největším producentem plastů a znečišťovatelem oceánu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!