ISIS a koronavirus: Svým příslušníkům radí, ať nejezdí na Západ a umývají si ruce

Islámský stát (ISIS) začal uplatňovat bezpečnostní přístup k pandemii koronaviru a doporučil svým členům, aby necestovali do Evropy. Místo obvyklého informování o tom, jak napadat Západ, se v tiskovinách ISIS píše o koronaviru a aby bojovníci na Západ nejezdili.
bojová skupina ISIS v Libyi
bojová skupina ISIS v Libyi
foto ISIS Libya Image

reklama

Se zprávou přišla agentura Homeland Security Today, která čerpala z posledního vydání zpravodaje al-Naba, který ISIS vydává.

Quraysh Media podporující ISIS, která se podílela na výrobě plakátů a online propagandy, chopila se opět iniciativy, vytvořila a šíří plakát zobrazující osoby v ochranném obleku a respirátoru s nápisem „Čína: koronavirus“ a k tomu je připsáno: „Slib je dluh, na který nesmíme zapomínat.“ Plakát „rozklíčovala“ al-Naba, která píše o tom, že epidemie je trestem Boha všemohoucího za rozsáhlé zneužívání populace Ujgurů v Číně.

Dále zpravodaj al-Naba členům ISIS dává doporučení k epidemii koronaviru. Píše o tom, aby „věřili Bohu a hledali v něm útočiště před nemocemi“, ale také „zakrývali ústa při zívání a kýchání“ a často si umývali ruce. Ti, kteří jsou si vědomi, že byli nakaženi koronavirem, se musí zdržovat daleko od oblastí pod kontrolou ISIS, aby chránili zdraví druhých a plnili svatou povinnost.

Zpravodaj al-Naba nakonec popisuje, kde všude se virus šíří a jako by naznačoval, že méně se epidemie vyskytuje tam, kde fungují v Západní a Střední Africe buňky ISIS. Přiznává, že to ale může být dáno zdejšími boji, kdy je těžké zjistit počet nakažených, stejně jako nejsou kvůli bojům hlášeny případy ze Sýrie a Jemenu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!