KORONAVIRUS SVĚT: Jižní Korea ohlásila 69 nových případů nákazy koronavirem. Celá Itálie jde do karantény

Celkový počet tím stoupl na 7382, uvedl Reuters. Nárůst nových případů je nižší než o den dříve. Čína hlásí 40 nově nakažených koronavirem a 22 zemřelých. Itálie v počtu nakažených dnešními novými údaji překonala Jižní Koreu, která dosud oznámila 7478 nakažených a 53 obětí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Koronavirus_zahraničí

reklama

Aktuální statistiky podle analytického serveru Worldometer:

- celkový počet nakažených: 114 276, z toho 80 739 v pevninské Číně

- celkový počet úmrtí: 4 009, z toho 3 120 v pevninské Číně

- celkový počet uzdravených: 62 834

Minimálně jeden případ nákazy nemocí COVID-19 potvrdilo 109 států a oblastí (a navíc mezinárodní loď Diamond Princess zakotvená v Japonsku) včetně České republiky.

V Itálii zemřelo už 463 nakažených koronavirem, vláda vyhlásila karanténu pro celou zemi

V Itálii zemřelo dalších 97 nakažených novým typem koronaviru, počet obětí tak vzrostl na 463. Informovala o tom dnes místní civilní obrana. Nákaza se v zemi dosud potvrdila celkem u 9172 osob, což je nejvíc po Číně, odkud se koronavirus v prosinci začal šířit do světa. Téměř 1200 nakažených koronavirem se už ale v Itálii z nemoci zotavilo.

Policisté dohlížejí na dodržování opatření v italském Miláně

Itálie vyhlašuje karanténu pro celou zemi. Na přísná opatření doplatí i fotbal

Itálie v počtu nakažených dnešními novými údaji překonala Jižní Koreu, která dosud oznámila 7478 nakažených a 53 obětí. Italská vláda tak od úterý zavede karanténu pro celou zemi, aby se bránilo dalšímu šíření nového koronaviru. 

Německo ohlásilo první dvě úmrtí v souvislosti s novým typem koronaviru. Obě oběti jsou ze Severního Porýní-Vestfálska, jednou z nich je 89letá žena.

Izrael kvůli koronaviru zavádí povinnou dvoutýdenní karanténu pro všechny, kdo do země přicestuje ze zahraničí, píše list The Times of Israel.

Počet případů nákazy koronavirem v Rakousku stoupl na 140

Počet případů nákazy koronavirem v Rakousku nadále roste, doposud alpská republika zaznamenala 140 infikovaných. Informovala o tom dnes odpoledne agentura APA, která uvedla, že během odpoledne oznámila 16 případů spolková země Tyrolsko. Nejvíce případů nadále evidují na severovýchodě země Dolní Rakousy následované Vídní. Počínaje úterým zavádí Rakousko na hranicích s Itálií sporadické zdravotní kontroly, při kterých zdravotníci budou měřit cestujícím teplotu.

Nejvíce infikovaných je hlášeno ze spolkové země Dolní Rakousy, která má 36 případů. Ve Vídni je 35 nakažených, v Tyrolsku 25, ve Štýrsku 16 a Horních Rakousech 11. Zbývající rakouské země mají každá méně než deset případů.

Modlitba Papeže Františka proběhla kvůli obavám z koronaviru online

Svou tradiční mši na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu nevynechal Papež František ani tentokrát. Proběhla však trochu netradičně; modlitba Anděl Páně, již hlava církve v neděli přednesla ze své knihovny, byla pro věřící promítána na čtyřech obrazovkách, informovala agentura Reuters.

papež František

Modlitba Papeže Františka proběhla kvůli obavám z koronaviru online

Slovenská metropole kvůli šíření koronaviru na pět dnů uzavře mateřské a základní školy, oznámil primátor. Bratislavský kraj už uzavřel střední školy. 

Jižní Korea stále hlásí nové případy

Jižní Korea ohlásila 69 nových případů nákazy koronavirem od nedělního večera. Celkový počet případů nákazy tím stoupl na 7382. Podle agentury Reuters to dnes dopoledne místního času (po půlnoci SEČ) oznámilo jihokorejské Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí. Přírůstek nových případů je nižší než o den dříve, kdy úřady oznámily 93 nových případů.

Vyvracíme mýty o zdraví: Nakažení koronavirem zdravý organismus bez problémů zvládne

KORONAVIRUS V ČESKU: První nakažený bez vazby na Itálii. Počty lidí s nařízenou karanténou porostou

Aktuální bilance nakažených přichází den poté, co někteří jihokorejští vládní činitelé vyjadřovali opatrné naděje, že se úřadům daří šíření nákazy v zemi zpomalovat. Reagovali především na skutečnost, že tempo růstů nových případů bylo nejnižší za posledních deset dní.

Na nemoc COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, zemřelo v Jižní Koreji 51 lidí. Kolem 60 procent potvrzených případů souviselo s kontroverzním náboženským hnutím Sinčchondži, mezi jehož členy ve městě Tegu se infekce šíří.

Čína dnes ohlásila v pevninské části, tedy bez autonomního Hongkongu a Macaa, 40 nově potvrzených případů nákazy novým koronavirem během neděle, oproti 44 případům o den dříve. Nemoc COVID-19 si během neděle vyžádala 22 obětí, oproti 27 během soboty, uvedla agentura Reuters. Celkový počet obětí tím v pevninské části Číny stoupl na 3119.

Nově potvrzené případy se s výjimkou čtyř všechny týkají čínské provincie Chu-pej, která je ohniskem nákazy. Až na jednoho odtud rovněž pocházejí všichni nedělní zemřelí.

Od propuknutí epidemie v čínském městě Wu-chan loni v prosinci se v pevninské části Číny nakazilo již 80 735 lidí.

HZS – kontejner nouzového přežití

Na hranicích začínají namátkové kontroly kvůli koronaviru!

Počty nově nakažených v pevninské Číně v posledních dnech klesají. Pozitivní vývoj však zastiňuje rychlé šíření infekce v Jižní Koreji, Íránu a Itálii. Vláda v Římě přistoupila v neděli brzy ráno k bezprecedentnímu kroku a do karantény zavřela miliony obyvatel severu země.

iPrima/ČTK 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!