Nebezpečná meteorologická zbraň způsobila hurikán Katrinu a nyní požár na Sibiři?

Na podkladě výzkumů a teorie Nikoly Tesly o řízené energii lze vyvinout zbraň – vysílače, které vysílají elektromagnetické vlnění do ionosféry, a odtud lze přenést elektromagnetickou energii na kterékoli místo na Zemi. Takto neodborně by zhruba měla fungovat zbraň, kterou podle konspirativní teorie Scotta Stevense, vystupujícího jako televizní meteorolog, použili Rusové, když pomocí hurikánu měli zaútočit na USA.
Podobně se v ruských médiích objevilo prohlášení poslance Dumy Alexeje Žuravljeva, že požáry na Sibiři způsobily USA za pomoci speciální technologie. I v tomto případě, stejně jako v předchozím s Katrinou, si většina ruských politiků myslí, že jde jen o spikleneckou teorii. Ví se však, že jsou země včetně USA a Ruska, které takovou zbraň vyvíjejí. USA by měly mít základnu HAARP na Aljašce v oblasti Gakona a Rusové na základně Sura poblíž Nižního Novgorodu.
Ruský poslanec Žuravljev vystoupil v ruské televizi Rosija 1 v programu „60 minut“ a tvrdil, že za požáry na Sibiři a deště v Moskvě mohou USA. „Myslím, že na nás testují klimatické zbraně. Není možné, aby se odehrávalo takové léto. Vždyť všichni dobře víme, že je to neskutečné. Co to znamená? V Moskvě máme sprchu a na Sibiři oheň. Je to dílo washingtonského výboru. Jde o vážnou věc a musíme se tím zabývat.“ Žuravljev dále rozvíjí teorii, že Západ se nemůže vyrovnat s tím, že Rusko po několika desetiletích dosáhlo vojenské převahy. „Západní země nemají hypersonické rakety a tak se uchýlily k použití klimatických zbraní, neboť nevědí, co na nás už vymyslet,“ uvedl ruský poslanec.
Podle posledních údajů Greenpeace se rozloha lesních požárů v Irkutské oblasti, Krasnojarském území a Jakutsku rozrostla na 4,5 milionu hektarů. Shořelo již přes 13 milionů hektarů lesa. Od roku 2001, kam sahá pozorování, se v Rusku jedná o největší požáry.
Šéf výboru pro ekologii a ochranu životního prostředí Vladimir Burmatov se svým kolegou nesouhlasí s Žuravljevem a říká, že hypoteticky možnou příčinou požárů na Sibiři jsou bouřky z tepla. Skutečnost je ale taková, že zde opravdu k žádným takovým bouřkám nedošlo. Podle něj tyto požáry byly zapříčiněny tím, že místní úřady včas nezareagovaly na vzniklou situaci a požáry rovněž vznikly jako následek nelegální těžby dřeva. „Pouze třetina regionů zakoupila požární techniku a provedla včas preventivní opatření na ochranu lesů před požáry," říká Vladimir Burmatov.
K jeho názoru se přidal vedoucí klimatolog centra Fobos Jevgenij Tiškovec, který rovněž považuje názor na klimatický útok za hloupost. Příčinou všeho je podle něj globální oteplení, které stále více zmenšuje rozdíly mezi Arktidou a rovníkem. „Chlad a deště v evropské části země a horké počasí na Sibiři jsou způsobeny poledníkovým prouděním,“ ruská média přináší odpověď Jevgenije Tiškovce. Ruský klimatolog však připouští možnost, že západní země experimentují s možnostmi ovlivnit meteorologické podmínky. „Rozhodně by však Rusko vědělo o tom, že byla nebo je taková zbraň používána,“ tvrdí Jevgenij Tiškovec a doplňuje další informaci: „Na Aljašce a v Norsku existují speciální meteostanice, které se zabývají periodickým bombardováním horní atmosféry. Z tohoto důvodu se v ionosféře vytváří plazmový mrak, který se zahřívá až na čtyři až pět tisíc stupňů. Tato energie se promítá do určitých oblastí a v důsledku toho se objevují anticyklony nebo zesilují víry cyklonu, což přináší významné změny klimatu.“
Mirko Radušević