Newyorské nemocnice léčí nakažené koronavirem vysokými dávkami vitamínu C

Kromě léků na snížení horečky je nově pacientům s akutními příznaky koronaviru v Americe podáván vitamín, který zná lidstvo již stovky let. Pacientům nakaženým koronavirem, kteří jsou v kritickém stavu, dávají lékaři po celém státě New York vysoké dávky vitamínu C. Jednají tak po vzoru svých kolegů z Číny, kteří touto metodou léčili tamní nakažené.
Proč jíst vitamín C? Pomůže vám mnohem víc než jen s posílením imunity!
Proč jíst vitamín C? Pomůže vám mnohem víc než jen s posílením imunity!
iStock

reklama

Pneumolog Andrew Weber, který se na akutní péči specializuje, New York Postu sdělil, že pacientům intenzivní péče v nemocnici na Long Islandu intravenózně podává celkově zhruba 1 500 miligramů vitamínu C denně. Dávky tohoto antioxidantu jim aplikuje ve třech až čtyřech dávkách denně.

Koronavirus

ONLINE KORONAVIRUS: Na COVID-19 zemřela sestra z Thomayerovy nemocnice. Obětí koronaviru v Česku je 16

Každá z dávek je více než šestnáctkrát vyšší než doporučovaná denní dávka vitamínu C, ženám se doporučuje zhruba 75 miligramů za den, u mužů je to 90 miligramů. Weber podle Daily Mailu řekl, že tento postup je založen na experimentálních léčbách, při nichž byly zhruba 1500miligramové dávky vitamínu podávány pacientům nakaženým Covidem-19 v čínské Šanghaji.

,,Pacienti, kteří dostávali vitamín C, na tom byli zdravotně značně lépe, než ti, jimž podáván nebyl. Pomoci může ohromnému množství nakažených, ale nemluví se o něm, protože to zkrátka není atraktivní lék," sdělil pneumolog Daily Mailu.

USA překročily hranici 100 tisíc nakažených, Trump slibuje stejný počet plicních ventilátorů

Podle Trumpa není vyhlášení karantény v New Yorku nutné, v USA mezitím zemřelo ani ne roční dítě

Jason Molinet, mluvčí společnosti Northwell Health, uvedl, že vitamín C je široce používán jako léčba koronavirového onemocnění v celém zdravotním systému. Poznamenal však, že dávka poskytnutá pacientům se u jednotlivých případů liší a záleží na úsudku ošetřujícího lékaře.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama