Střelba poblíž nákupního centra v Thajsku: Voják zastřelil nejméně 20 lidí

Voják, který zaútočil u nákupního centra ve městě Nakchon Rátčchasímá na východě Thajska, podle aktuálních informací zastřelil nejméně 20 lidí. Několik dalších je zraněno.
Střelba poblíž nákupního centra v Thajsku
Střelba poblíž nákupního centra v Thajsku
reprofoto dailymail.com

reklama

Voják Jakrapanth Thomma měl podle dosavadních médií nejdříve zastřelit velitele a další dva vojáky ze své jednotky, ukrást zbraně z vojenského tábora a následně se vydat jeepem s kulometem směrem k obchodnímu centru.

„Střelec použil kulomet a střílel do nevinných lidí, což mělo za následek mnoho zraněných a mrtvých," uvedl mluvčí tamní policie.

Podle BBC měl zastřelit neméně 20 lidí. Další jsou zraněni. Útočník je momentálně zabarikádován v obchodním centru, ve kterém podle nepotvrzených informací drží i rukojmí. Na místo činu byla přivedena útočníkova matka, která se ho má snažit přemluvit k tomu, aby se vzdal.

Místní média zveřejnila záběry, na kterých voják vystoupil z auta a několikrát vystřelil a lidé se vzápětí dali na útěk. Vše prý živě vysílal na Facebooku. Jeho profil na této sociální síti je už zablokován.

Během útoku sdílel na Facebooku příspěvek, ve kterém se ptal lidí, zda se má vzdát. Ještě předtím sdílel obrázek zbraně a munice, ke kterému napsal slova jako „je čas se nadchnout“ nebo „nikdo se nevyhne smrti“, popisuje britská stanice.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!