Střelba v německém Hanau: Minimálně 8 mrtvých a 5 vážně zraněných

Při střelbě v německém městě Hanau, které leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, přišlo ve středu večer o život nejméně 8 lidí a 5 dalších bylo zraněno. Informaci potvrdila policie. Střelba byla hlášena z několika míst. Podle serveru deníku Bild zadržela policie jednoho podezřelého. Po dalších nadále pátrá.
Střelba ve městě Hanau si vyžádala několik mrtvých
Střelba ve městě Hanau si vyžádala několik mrtvých
AP

reklama

Místní média uvádějí, že terčem útoku se staly dva bary, kam hosté chodí kouřit vodní dýmky. Podle deníku Bild útočník střílel z projíždějícího auta a o život přišlo nejméně 8 lidí. Počet obětí potvrdila policie s tím, že dalších 5 lidí utrpělo vážná zranění. Podle informací Bildu jsou někteří z nich v kritickém stavu.

První útok se měl podle serveru Hesenského rozhlasu odehrát v centru města, kde zemřeli 3 lidé. Pak se měl pachatel či pachatelé přesunout do čtvrti Kasselstadt, kde mělo dojít k útoku na další bar, tady se obětí střelby stalo 5 lidí. Některé zdroje informují i o dalších výstřelech ve čtvrti Lamboy. Právě tam mělo podle některých svědků dojít k zatčení několika podezřelých. Na sociálních sítích se objevilo i několik videí, která údajně zachycují zásah policistů. Bild informoval o jednom zatčeném. Zatím není zřejmé, zda bylo pachatelů víc, policejní akce každopádně nadále pokračuje.

Ve městě a jeho okolí stále probíhají velké policejní manévry, přiletěl také vrtulník. Motiv střelby zatím zůstává nejasný.

Hanau leží asi 20 kilometrů na východ od Frankfurtu nad Mohanem a má přibližně 100 tisíc obyvatel. 

iPrima, ČTK

reklama

reklama