Tajný systém protiraketové obrany Bílého domu byl poprvé spatřen

Poprvé v historii byla odhalena podoba protiraketového opatření na střeše Bílého domu a na domech v jeho blízkosti. Raketomety se objevily v momentě, kdy byl vyhlášen poplach kvůli narušení bezletové zóny kolem sídla amerického prezidenta. Pohotová reportérka televizní stanice vše zaznamenala a následně zveřejnila na sociální síti.
střecha Bílého domu a raketomety
střecha Bílého domu a raketomety
foto twitter Sara Cook

reklama

O bezletové zóně nad centrem Washingtonu DC bylo rozhodnuto po teroristických útocích z 11. září 2001. Pilot každého letadla, které by se nedrželo přesných směrnic při letu na mezinárodní letiště Ronalda Reagana, dostane nejprve varování. Pokud ani poté letadlo nezmění kurz, čelí pilot reálné hrozbě sestřelení raketou země-vzduch. Zařízení na odpal raket se nacházejí přímo na střeše Bílého domu i sousedních objektů.

Reportérka CBS Sara Cook si vyhlášeného poplachu kvůli narušení bezletové zóny v centru Washingtonu DC všimla raketometu připraveného ke střelbě na střeše domu naproti prezidentskému sídlu a fotografii sdílela na svém účtu na Twitteru.

Nejen díky raketometům je Pennsylvania Avenue, na které se Bílý dům nalézá, považována za jednu z nejlépe chráněných ulic na planetě, píše The Sun. Bílý dům má také nejmodernější neprůstřelná skla ve všech oknech. Například v roce 2011 vypálil útočník, než byl zadržen a zpacifikován, celkem 7 nábojů z poloautomatické pušky do oken Bílého domu, ale ani po sobě jdoucí výstřely soustředěné na jedno místo skla nerozbily. Skutečný rozsah bezpečnostních opatření v Bílém domě však nikdy nebyl ze zřejmých důvodů veřejnosti odhalen. Nejviditelnějším bezpečnostním prvkem je však světoznámý plot, který Bílý dům obklopuje.

Mezi Američany kolují také zvěsti o tajných raketových bateriích v okolí Washingtonu DC, které jsou pečlivě schované, a zatím je nikdo nespatřil.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!