VIDEO: Ve Španělsku vybuchla chemička. Minimálně jeden člověk zemřel, další jsou zranění

Ve městě Tarragona na východě Španělska došlo k explozi a následnému požáru chemického závodu. Úřady vyhlásily chemický poplach a vyzvaly obyvatele, aby zůstali doma a zavřeli okna i dveře. Hasiči informovali minimálně o jedné oběti, další lidé jsou zraněni, jeden ze zaměstnanců se pohřešuje.
Ve španělské Tarragoně vybuchla chemička
Ve španělské Tarragoně vybuchla chemička
AP

reklama

Mohutná exploze otřásla katalánským městem v podvečer. První informace hovořily o čtyřech zraněných, hasiči později na Twitteru oznámili, že z trosek vyprostili tělo mrtvého člověka. Dalších šest lidí je podle rozhlasu RAC1 zraněných. Ministryně zdravotnictví Alba Vergésová upřesnila, že dva pacienti ve vážném a kritickém stavu byli převezeni do nemocnice v Barceloně.

Server Vilaweb informuje o jednom pohřešovaném zaměstnanci společnosti. Hasiči se nyní snaží dostat plameny pod kontrolu a zároveň prohledávají trosky. Lidé by měli preventivně zůstat doma a zavřít okna i dveře. Vláda ale oznámila, že nevznikl žádný toxický mrak.

Výbuch byl podle svědků slyšet až 50 kilometrů daleko. Podle serveru Diary de Tarragona měla explodovat část petrochemického závodu IQOXE, kde se vyrábí například organické sloučeniny ethylenoxid a ethylenglykol, které se následně využívají v průmyslu.

Lidé na sociálních sítích sdílí videa, která dokazují sílu exploze: 

Katalánský prezident Quim Torra na Twitteru oznámil, že míří do Tarragony a situaci pečlivě monitoruje. Vyzval rovněž lidi, aby se řídili pokyny úřadů. 

Tarragona leží v autonomním regionu Katalánsko přibližně 115 kilometrů jihozápadně od Barcelony. Ve městě žije zhruba 800 tisíc lidí.

reklama

reklama