Hemala a jiné hvězdy. Přístav čekají nové tváře

Sám sebe hraje v primáckém seriálu Přístav moderátor a bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala. Spolu s ním se objeví i další nové postavy, které hodně zamíchají dějem seriálu.
Přístav - Alexandr Hemala a Kaira
Přístav - Alexandr Hemala a Kaira
archiv

reklama

Alexander Hemala bude hrát reportéra, který přijede natočit reportáž s Pepou Krupičkou (Martinem Zounarem). „Na natáčení jsem byl hodně zvědavý obzvlášť proto, že jsem se v této scéně potkal i s Kateřinou Hrachovcovou. Jsme totiž skoro sousedé, k jejímu manželovi jezdím už dlouhá léta se psem. Ona v seriálu vytváří nepřehlédnutelnou postavu, která s dějem umí úžasně zamíchat. Baví mě, jaké herecké kreace předvádí. Když mám čas, s chutí se na nějaký díl seriálu podívám, ale ne vždycky jej stíhám, jsem tedy něco jako nepravidelný divák,“ vysvětluje Alexander Hemala.

Účinkování v Přístavu zdaleka není jeho první seriálové hostování. „Spíš jsem ale dostával role novinářů, ve filmu Bastardi jsem hrál dokonce školního inspektora. Fascinuje mě, v jakém tempu se seriál točí, kolik textu se musí herci naučit. Bál jsem se, abych nezkazil text a nemusel se kvůli mně obraz opakovat,“ vysvětluje moderátor a dodává, že tatínek byl sice hercem, ale on sám herecké ambice nikdy neměl. „O to víc mě potěšilo, když jsem v šedesáti letech dostal svou první divadelní roli,“ říká.

Přístav - Alexand Hemala
Autor: archiv Přístav - Alexand Hemala

V seriálu Přístav hraje důležitou úlohu stejnojmenná hospoda. Má Alexander Hemala oblíbený nějaký podnik, kam se rád vrací? „Mám jeden takový malý bar, nebo spíš bařík, kam občas zajdu a dám si dvě deci vína. Jen si tak chvíli postojím u baru a zase jdu,“ vysvětluje Alexander Hemala.

V seriálu se objeví i Marek Taclík

Kromě oblíbeného moderátora se v seriálu objeví například Marek Taclík jako hlavní protagonista kriminálky, která se bude natáčet v seriálové hospodě. Jeho postava se bude jmenovat Petr Pařát a půjde o vraha.

Přístav - Marek Taclík
Autor: archiv Přístav - Marek Taclík

Laďka Něrgešová si zahraje produkční filmu, jehož štáb si zapůjčí pro účely natáčení hospodu Přístav. Její postava se jmenuje Marková a Laďka se na natáčení opět potká s Markem Taclíkem, s nímž hrála už v minulosti.

Roli právničky, která zastupuje v rozvodovém stání Pavlínu Krupičkovou, přijala Bára Kodetová. Prý proto, že seriál sama ráda sleduje. Bude velmi nekompromisní a brzy se jí proto začne říkat Hyena.

Přístav - Bára Kodetová
Autor: archiv Přístav - Bára Kodetová

Borise Hybnera coby pohřebáka Františka Kukačku už diváci zaregistrovali. Scénáristky si v rámci seriálu trochu netypicky vymyslely němou roli, pro kterou byl známý mim nejvhodnějším adeptem.

Seriál Přístav uvidíte každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě!

reklama

reklama