VIDEO: Zákulisí natáčení svatby Mili a Radima

Podívejte se s námi do zákulisí natáčení jednoho z nejdůležitějšího dílu v Přístavu - den, kdy si Mili a Radim řekli ano. Natáčelo se v chladivý, ale první jarní den a herci si to mimořádně užili.
Zkouška Petra Čtvrtníčka, Kairy a režiséra Polišenského
Zkouška Petra Čtvrtníčka, Kairy a režiséra Polišenského
archiv Prima

reklama

Všechny díly Přístavu můžete vidět online v našem televizním archivu Prima Play.

Milena a Pátek, které hrají Kateřina Kaira Hrachovcová a Petr Čtvrtníček, patří mezi nejkomičtější postavy, jaké se v seriálu objevují. Bylo tedy jasné, že ani tak zásadní moment, jako je svatba, nebude probíhat ve vážném duchu.

Snoubenci přijeli na obřad, který se konal před hospodou, na dvou bělouších, oddával je starosta Drozd a svatební hosté novomanželům pro štěstí pouštěli bubliny z bublifuku. Scéna složená z několika obrazů se točila dvanáct hodin, začínalo se v šest hodin ráno. Protože byla poměrně zima a navíc všude bahno, kostymérky hlavně herečkám neustále nosily boty na přezutí, teplé bundy nebo alespoň župany, aby herečky nemusely balancovat v bahně v lodičkách a zbytečně nemrzly.

Kaira a svatební šaty

Pestrobarevné svatební šaty byly přesně v duchu, v jakém se postava Mileny obléká. „Byly úžasné, stejně jako všechny ostatní kostýmy. Kostymérky pro Milenu vymýšlejí neuvěřitelné kreace. Říkám, že kostým dělá herce, pomáhá mi dotvářet postavu Mileny,“ říká Kaira. Z toho, co herci kolem svých seriálových postav neustále vymýšlejí, je vidět, že je jejich figury hodně baví a natáčení si užívají. „Ty role nás těší, máme v nich co hrát,“ říká herečka. „Jestli si myslíme, že spolu Milenka a Pátek vydrží až do konce? „My jsme to slíbili starostovi Láďovi Potměšilovi, tak mu to nemůžeme zkazit,“ říkal Petr Čtvrtníček.

Další díl uvidíte v pátek ve 20.15 na Primě

 

A klíčky od koule jsou v řece
Autor: archiv Prima A klíčky od koule jsou v řece

 

Na našem Facebookovém profilu Přístavu můžete sledovat novinky!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!