Čtyři vánoční tabule pro vás

Štědrý den už klepe na dveře a to nejslavnostnější finále se v pátek odehraje okolo svátečně prostřeného stolu u každého doma.
Prostřeno II - Příště uvidíte 18. cyklus Vánoce (od 20.12.2010)
Prostřeno II - Příště uvidíte 18. cyklus Vánoce (od 20.12.2010)
Prima

reklama

 

Pořad Prostřeno! ve vánočním speciálu tedy netradičně představí pouze čtyři hosty, budou ale stát za to. Prostírat se bude v okolí řeky Jizery, v centrech Jizerských hor a v blízkosti Českého ráje na Malé Skále.

A začneme právě tam. V pondělí pozve diváky do své chaloupky na Malé Skále sklář, designér a pedagog Jakub Berdych, který se také v místě stará o galerii Josefa Jíry. Je to takový medvěd, ale nesmírně šikovný a společenský člověk, žádnou legraci nezkazí. Miluje dobré jídlo, skvěle vaří, zejména zvěřinu. S výhrou nepočítá, možná ale právě on získá 25 000 korun.

Nazítří se pojede do Jablonce nad Nisou ke sklářce Janě Strakové. Mladá svobodná žena má spoustou zájmů. Upeče hubník, místní specialitu, která k Vánocům patří. A protože Jana umí kouzlit se sklem, ukáže, jak se rodí vánoční ozdoby. Zda čaruje i u sporáku na plný počet bodů, teprve uvidíme.

Ve středu se podíváme do Liberce, kde bydlí baletka a milovnice koní Barbora Svobodová. Je na mateřské dovolené a s manželem bydlí na stylově zařízené farmě. Co dobrého může uvařit baletka, když si musí pořád hlídat linii? Kozí sýr z vlastního chovu jako předkrm, lososa na hlavní chod a jahody na závěr. I takové menu by mohlo zaútočit na 25 000 korun!

Čtvrteční finále proběhne ve Smržovce u olympijského reprezentanta Petra Urbana, sedmnáctinásobného mistra republiky v jízdě na saních a autora kreslené postavičky Rudy Pivrnce. Poslední hostitel pozve hosty ke krbu, kde se budou na žulovém kameni péct steaky a brambory v alobalu. I jeho moučník z jablek voní na dálku. Že by přišlo to nejlepší nakonec a známý kreslíř si vyvařil 25 000 korun?

reklama

reklama