Elmira Lyapina

Elmira pochází z Ruska, kde žije její rodina. Je Tatarka. Před čtrnácti lety přijela do České republiky studovat, a už u nás zůstala.
Vstoupit do diskuse- 382 názorů

V Praze žije ještě její sestra, která v pořadu účinkovala asi před čtyřmi lety. Čtvrtá hostitelka poskytuje poradenství mezinárodním společnostem v oblasti podnikání a práva, přednáší, má titul z mezinárodního práva. Je předsedkyní spolku KITAP – Tatarská a turkestánská asociace v Praze – a organizuje různé kulturní a vzdělávací akce. Do pořadu se přihlásila sama, protože ráda bojuje s předsudky a dělí se o zajímavosti. Když vařila její sestra, tak nestihla ukázat veškeré bohatství jejich kuchyně. Elmira chce proto předvést tatarské tradice, zvyky a jídla. Peníze z výhry by použila pro potřeby spolku.

Vánoce:
Elmira je muslimka – tradiční Vánoce neslaví, ale pro hosty připraví sváteční výzdobu a prostírání. O Vánocích ji těší slavnostně vyzdobená Praha, občas si koupí větev borovice kvůli krásné vůni a někdy si doma upečou kapra.

Charakter:
Myslí si o sobě, že je příjemná.

Zájmy:
Hra na klavír, hodně času věnuje spolku, je pyšná na svůj původ a snaží se tatarskou kulturu představit dalším lidem.

Vztah k vaření:
Ráda jí a ráda vaří. Hlavně maso a zeleninu, pirohy, palačinky a další dobroty.

Chutě:
Mezi její oblíbená jídla patří pelmeně s jehněčím masem, tokmač, azu, lilek, čak čak, palačinky, kapr, svíčková a jehněčí maso.

Nesnáší:
Vepřové maso. Při stolování jí vadí nevychovanost, špína a spěch u jídla.

Motto:
Vše je k dobrému, jen dál v tom dobrém vůči sobě a vůči ostatním.

Očekávání:
Těší se na nové lidi, pozitivní emoce a nové zkušenosti.

Vstoupit do diskuse- 382 názorů

reklama