Fawaz Al-Aita

Druhý hostitel vystudoval střední strojírenskou školu v Sýrii. Poté pokračoval se studiu v letech 1981–1984 v Československu.
Vstoupit do diskuse- 2108 názorů

Kvůli povinné vojenské službě se musel vrátit do Sýrie. Když odjížděl, tak byl zamilovaný. Jeho tehdejší přítelkyně na něj čekala šest let. V roce 1990 se vrátil zpět do Česka, kde žije dodnes. Přes 27 let se živil jako soukromník – měl vlastní minimarket. Nyní nepracuje, protože ho trápí velké bolesti ruky. Fawaz je deset let rozvedený a má jednoho syna. Do pořadu ho přihlásila nevlastní dcera, kterou by vzal v případě výhry na dovolenou.

Vánoce:
Fawaz je muslim, ale dříve trávil Vánoce s rodinou normálně, včetně jídla a zvyků. V Sýrii se na velké svátky připravuje tradičně hodně jídla. Fawaz připraví výzdobu, která bude zčásti česká a zčásti arabská. Pro hosty uvaří tradiční syrské menu, a přestože je vegetarián, na hlavní chod připraví kuřecí maso.

Charakter:
Sám o sobě tvrdí, že je přátelský a vždy drží slovo. Vše říká na rovinu a nemá rád přetvářku. Hodně často pomáhá lidem kolem sebe.

Zájmy:
Má rád historické dokumenty, hudbu a auta. I do Sýrie se dvakrát vydal vozem.

Vztah k vaření:
Vaří rád a často – nemá problém si udělat i menu o více chodech jen sám pro sebe. Rád připravuje luštěniny, zeleninu a různé saláty, kterých umí hodně druhů.

Chutě:
Má rád luštěniny, zeleninu, smažený sýr, hranolky.

Nesnáší:
Tavený sýr, kečup, tatarku, majonézu, sójovou omáčku, brokolici, ovocné jogurty, masox a sádlo.

Motto:
Neubližuj nikdy nikomu, nebo se ti to vrátí.

Očekávání:
I když je Fawaz vegetarián a od dětství nejí maso, tak chce ukázat, že dokáže připravit chutné pokrmy.

Vstoupit do diskuse- 2108 názorů

reklama