Jana Bujárková

Jana se vyučila jako čalounice. Dále má osvědčení pracovník v sociálních službách, osvědčení asistent pedagoga, osvědčení vrátný a informátor, osvědčení základy podnikání a jiné. Nyní je na pracovním úřadě.
Vstoupit do diskuse- 89 názorů
Jana Bujárková

Pracovala čtrnáct let jako čalounice. Poté dělala šičku základních potahů do aut. Dále pracovala jako dělnice, uklízečka, chůva v dětském centru a jako sanitářka na následné péči. Tato práce ji moc bavila – pacienti jí vyprávěli své příběhy a ona se o ně starala. Má zkušenost i z chirurgie. Pár let pracovala v pekárně, kde měla rád vůni vanilky a právě upečeného chlebu.

Jana vychovala tři děti – dva syny a dceru. Na své děti je pyšná a má z nich velkou radost, protože jsou kamarádské, pracovité a spolehlivé. Je pyšnou babičkou čtyř vnoučat – Viktorky, Honzíka, Christianka a Štěpánka. Před rokem se odstěhovala dál od svojí rodiny a trápí ji, že teď nemá možnost je vídat tak často. Baví jí sledování pořadu Prostřeno!, na který kouká již od začátku. Dále sleduje pořad ,,Na lovu‘‘ a baví ji pořady o zvířatech a cestopisy.

Do pořadu se přihlásila sama, protože si to chce zkusit. Dobrodružství je její součástí. Nyní k ní už nejezdí tak často děti, a tak už nevaří tolik pro svojí rodinu. Byla zvyklá vařit pro celou rodinu a zvládla navařit za celé dopoledne i pro 11 lidí. Chybí jí to. Pokud by vyhrála, tak by si splnila sen – touží vidět Nazaret, Jordánsko – Mrtvé moře. Ráda připravuje palačinky, čínské nudle, dušenou mrkev s bramborami a v poslední době i polévky. Jako zábavu si pro své hosty připraví malování na květináč.Tato jídla si vybrala, protože by chtěla aby si její hosté pochutnali.

Má zajímavou historku, která se jí stala při vaření. Když byla její dcera miminko, tak ji šla přebalit a zapomněla, že na sporáku rozpouští máslo do těsta. Než se vrátila, tak hořel hrnec a vše bylo okouřené a černé. Venku byla zima a sníh a tak rychle rendlík vyhodila z okna do sněhu.

Charakter:
Nejraději se směje se svými vnoučaty. Sama by o sobě řekla, že je houževnatá, spolehlivá, srdečná, ochotná a upřímná a empatická. Nemá ráda pokud se jedná o ní bez ní. Narodila se ve znamení Střelec a kdo zná toto znamení, tak ji v něm najde.

Zájmy:
Mezi její koníčky patří psaní pohádek, malování mandal, zvířat a triček. Ráda jezdí na kole. Baví ji pečení a vaření pro návštěvy. Ráda v kuchyni improvizuje, a když má doma málo potravin, tak někdy vykouzlí lepší jídlo, než když je plná lednice. V létě ráda plave, chodí do lesa na houby a tančí. Baví ji háčkování a tvoření. 

Vztah k vaření:  
K vaření má kladný vztah. Vaří ráda a často, i když teď jen pro sebe. Pokud toho připraví moc, tak se rozdělí se sousedkou.

Chutě:
V jídle není vybíravá. Má ráda sladká jídla i bramboráky. Mezi její oblíbená jídla patří halušky se zelím a chana masala. Také má ráda kynuté knedlíky s borůvkami.

Nesnáší: 
Nejí maso jatečních zvířat – hovězí, vepřové, drůbeží, salámy a vše okolo. Nejí mlékovou polévku. Nikdy by nesnědla spálené a přesolené jídli nebo jinak nepoživatelné – tvrdé nebo nedovařené. Má úctu ke svému tělu.

Motto:  
V životě se řídí vlastním mottem: ,,Když si řeknu musím jde to… když si řeknu dám to, tak to dáma. Řeknu-li si věřím, mám obavy, řeknu-li si vím, je to tam.‘‘

Očekávání:
Těší se, že přijdou fajn lidi se kterými jí bude pěkně.

Vstoupit do diskuse- 89 názorů

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!