Jarda se schová na stromě!

U invalidní důchodkyně Heleny (55) se „na chalupě u lesa“ dějí věci! Večeřet se bude teprve až Jaroslav sleze ze stromu…
Helena Sekyrková
Helena Sekyrková
archiv TV Prima

reklama

Helena je vyučená řeznice - uzenářka, k jídlu a k české kuchyni má vřelý vztah a chce to dokázat ve finále. Moc ráda také plete a vyšívá, její chalupa, kam se s manželem přestěhovali z Prahy, je plná jejích výtvorů. Na rozdíl od včerejška jsou v Helenině chaloupce naopak stropy proklatě nízko… Venku leje jako z konve, takže plánovaná projížďka na čtyřkolce se ruší, bude vůbec nějaká zábava? Legrace bude kopec, i když chvíli to vypadá, že snad odpadne poslední večeře i finále. Jaroslav se posilnil v hospodě a (možná i kvůli tomu, aby udělal dojem na Moniku a strávil zklamání z vlastní večeře) vylezl na vysoký strom. Dostanou ho holky dolů?

Jarda na stromě

Prostřeno! XVII (95): jarda utekl na strom
Prostřeno! XVII (95): jarda utekl na strom

Mezitím se nic netušící Helena činí v kuchyni, kde připravuje domáckou večeři po česku: vaječnou pomazánku s vejci a nivou a kulajdu. Tahle polévka už v pondělí byla, ale tentokrát bude normálně s vejci a koprem – bohužel bez hub. Na hlavní chod se až na Moniku všichni těší – plněné bramborové knedlíky s uzeným masem budou se zelíčkem a osmaženou cibulkou pěkně na sádle. Tradiční je i dezert - čokoládová bábovka, ozvláštněná tvarohovou náplní. Když dorazí promočený Jarda i ostatní konečně k večeři, Jaroslav se ještě posilní dalším panákem od hodné hostitelky.

Zapálil si!

Prostřeno! XVII (95): jarda si zapalil
Prostřeno! XVII (95): jarda si zapalil

Pokukuje po Monice, které říká k její velké radosti Fifinka, strefuje se dál do Josefa, dokonce si u stolu bez svolení odnaučené kuřačky Heleny zapálí! No tohle! Soupeři nevěří vlastním očím! Vyhodí ho hostitelka od stolu? A proč se Monika červená? Jaká bude náhradní zábava? Stručná a zábavná!

Je to vzrušující týden. Kdo ho vyhraje? Nekorektní taktik Jaroslav, nebo někdo jiný? Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

reklama

reklama