Jiří Dráb

Jiří pracuje jako realitní makléř, a zároveň je specialistou na práci s tažnými koňmi. Jejich farmu založil jeho otec.
Vstoupit do diskuse- 391 názorů
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

U obchodu měli i minizoo. Jednou je úřad poprosil, aby odchytili pár ovcí, které někde utekly, a ovce už u nich zůstaly – postupně se stádo rozrostlo na 200 kusů a k nim si pořídili další zvířata. Jiří řemeslo provozuje u své práce realitního makléře. K práci kočího se dostal před třinácti lety přes westernové jezdění na koni. Pak si chtěl přikoupit koně a dostal doporučení na manžele Svobodovy z Orlických hor, kteří chovají tažné koně. Od té doby Jiří tažným koním doslova propadl. Možná je to i díky genům – jeho pradědeček byl osobní koní následníka trůnu Ferdinanda d’Este. Na farmě se od rána do večera nenudí, musí obstarat a nakrmit všechna zvířata, pečovat o pozemek i budovy. V létě se věnuje sečení trávy a sušení sena. Práce s koňmi obnáší přibližování klád v lese z obtížných terénů blíž k cestě. Koně využívají i při zemědělských pracích, jako je orba, odvoz hnoje, přihrnování a vybírání brambor. Na farmě s ním pracuje otec a matka. Má dvě malé děti.

Nabídku účinkovat v pořadu přijal, protože by rád ukázal ekologickou práci s koňmi v lese a v zemědělství. Také chce představit bio produkty z jejich farmy. Pokud by vyhrál, tak by dal 10 % z výhry na charitu (církvi) a zbytek by věnoval na podporu farmy a chovu chladnokrevných koní. Jako zábavu si pro hosty připravil zapřahání koní. Menu zvolil tak, aby co nejvíc využil vlastní produkty, a zároveň bylo slavnostní, velikonoční.

Charakter:
Sám o sobě tvrdí, že je přátelský, pracovitý a zodpovědný. Je velký detailista, extremista a revolucionář.

Zájmy:
Jeho práce na farmě je zároveň i jeho koníčkem. Pokud není v práci a nevěnuje se profesi makléře, tak pracuje s koňmi nebo na farmě.

Vztah k vaření:
Vaření nepatří zrovna mezi jeho každodenní koníčky.

Chutě:
Nejraději má jídla bezmasá. Miluje houskové knedlíky.

Nesnáší:
Nejí vepřové maso ani mořské plody. Nikdy by nepozřel alkohol.

Motto:
Nemá žádné motto, kterým by se v životě řídil.

Očekávání:
Těší se, že pozná nové lidi, případně i kolegy-farmáře, a bude mít možnost ukázat tradiční řemeslo kočího v lesní těžbě.

Vstoupit do diskuse- 391 názorů

reklama