Josef má hned tři pomocnice!

Natěrač a malíř Josef (44) je jako král: můj dům, můj hrad a v něm tři dcery a pohledná žena, která mu radí při vaření.
Josef Zádrapa
Josef Zádrapa
archiv TV Prima

Pohodář Pepa hosty pozve konečně do domečku, o který se jako řemeslník umí dobře postarat. Jeho menu zčásti souvisí s tím, že má zahradu, houbaří, také loví ryby, ty ale v menu nebudou. V kuchyni normálně vládne častěji jeho žena a ta nechce nechat nic náhodě, proto svému muži radí a kontroluje jeho snažení. Také ho ponouká k vyššímu tempu, neboť se jí zdá, že Josefovi to neodsýpá tak, jak by mělo, se vším si moc hraje.

Manželka radí

Prostřeno! XVII (104): Manželka radí
Prostřeno! XVII (104): Manželka radí

S čím se podle manželky čtvrtý hostitel nejvíce párá, to je předkrm, hned dva druhy paštik s domácím pečivem. To je docela náročný chod, první paštika je játrová, druhá z drůbežího masa a zeleniny pro ty, co nesnášejí vnitřnosti. Houstičky z kynutého těsta vyjdou Pepovi na první pokus a různými chutěmi paštik se soupeřům zavděčí.

Pomocnice

Prostřeno! XVII (104): Pomocnice
Prostřeno! XVII (104): Pomocnice

V týdnu plném vývarů nikoho nezarmoutí změna v podobě hráškové polévky s krutony – hrášek je navíc ze zahrádky. I hlavní jídlo prý pochází z domácího chovu. Kateřina se bude muset zapřít a opět ochutnat hovězí i houby. Markéta, která včera odvařila, si už vůči soupeřce žádné servítky nebere a zlomyslně se těší na zítřek, který bude mít ve své režii právě Katka. Josefův dezert je nepečený a dost podobný tomu včerejšímu, mini dezert s lesním ovocem nestihl dobře ztuhnout a pro Kateřinu je příliš kyselý. I zábava bude ze sladkého soudku. Do hostitelovy kuchyně dorazí zkušené pekařky, a protože jsme na Valašsku, předvedou, jak se dělají pravé valašské frgále. A soutěžící si to mohou sami pěkně vyzkoušet…

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama