Karel Zima

Karel (50) vystudoval státní konzervatoř v Praze – obor hudebně dramatický. Předtím absolvoval základní školu v Liberci a i LŠU – klavír a pozoun. Celý život je herec.
Vstoupit do diskuse- 110 názorů
Karel Zima

Kromě pětiletého angažmá v divadle Drak v Hradci Králové (1994–1999) je celý život na volné noze. Dříve chodil na různé brigády, včetně česání ovoce v Normandii v 90. letech. Byl sedmnáct let ženatý s herečkou Magdalenou Zimovou, se kterou se před dvanácti lety rozešel – a mají dvě děti.

Dcera Agáta (21 let) studuje druhým rokem v Anglii obor make-up artist. Syn (18) let studuje v Praze na gymnáziu. Oba dva za sebou mají spoustu rolí v TV, filmu i v divadle. Aktivní byly v tomto směru od útlého dětství, ale už se herectví nevěnují. S bývalou manželkou i její novou rodinou vychází velmi dobře a vídají se, pokud jim to čas dovolí. Karel je podruhé čerstvě ženatý – 6. 7. 2022 si vzal fantastickou ženu Lucii Kumbárovou, která je už Zimová. Lucie také pracuje v divadle, jako kostymérka. Život mají krásný a rádi by měli miminko.

Do pořadu ho přihlásila jeho žena, protože si o Karlovi myslí, že umí vařit. On byl zaskočen, posléze potěšen a teď je v radostném i napjatém očekávání, jaké to bude, s kým stráví pět dní a jestli stihne připravit alespoň polévku. Výhru by použil na cestování s manželkou. Jako zábavu si pro své hosty připraví hádání pro Karla významné osobnosti, která bude vedle v kuchyni a bude to jeho maminka. Hra bude probíhat klasicky, že budou všichni postupně pokládat otázky a Karel bude odpovídat ano, nebo ne. Kdo uhádne, tak dostane od Karla dárek. Jídla si vybral, protože většinou všem chutnají a patří mezi jeho oblíbená.

Charakter:
Je zřejmě po mamince optimista až sangvinik. Myslí si, že je střelec. Miluje přírodu. Je kutil, požitkář a žije teď a tady. Není moc koncepční a nebaví ho plánování. Ke štěstí mu stačí málo.

Zájmy:
Dříve závodil s auty – závodil do vrchu a rallye, ale po darování ledviny tento koníček na radu lékařů pověsil na hřebík. Ničeho však nelituje, protože si pět let plnil neskutečný dětský den. Je vášnivý houbař, rád chodí na ryby a baví ho bowling, šipky a kulečník. Má rád cestování se svojí ženou. V zimě jezdí na lyžích. Před časem se ženou doslova ulítli na sledování pořadu Prostřeno! a pořadu Ano, šéfe!.

Vztah k vaření:
Od dětství má k vaření kladný vztah. Už ve dvanácti letech ho bavilo připravovat něco dobrého na večeři pro maminku, až přijde z práce. Vaření ho baví. Nikdy nebyl na žádném kurzu. Vaří spíš intuitivně a sbírá recepty od přátel, známých, ale má i recepty po babičce a od maminky.

Chutě:
Mezi jeho oblíbená jídla patří jeho bramborová kaše, těstoviny carbonara, perkelt s haluškami, pesto a cokoli, v čem je bazalka a skořice.

Nesnáší:
Až na výjimky nejí vnitřnosti, tlusté maso, tlačenku, ovar, sulc, škvarky, rebarboru, chobotnici a ostatní hlavonožce. Nikdy by nesnědl tlusté maso.

Motto:
V životě se řídí motty: „Není třeba hledat smysl života. Bude mít takový, jaký mu dáme.“ Seneca – a druhé je: „Sex a mír.“ Zima :-)

Očekávání:
Těší se na zábavu a pohodu. Rád se setká se zajímavými lidmi a jejich recepty.

Vstoupit do diskuse- 110 názorů

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!