Leona Bílková

Druhá hostitelka má dokončené středoškolské vzdělání a nyní pokračuje v Českých Budějovicích ve studiu ekonomiky podniku se zaměřením na cestovní ruch.

Leona žije ve studentském bytě s kamarády ze školy, spolubydlícím také občas uvaří. Brigádně pracovala většinou jako servírka v restauraci nebo kavárně, kde pekla i dorty. Také dělala tři měsíce praxi v jihočeské centrále cestovního ruchu a pomáhala tam při projektech pro jižní Čechy. Leona pochází z Jindřichova Hradce, kde mají rodiče dům a kde bude i vařit. Je zadaná a má přítele. Nejraději cestuje jen s batohem na zádech, část peněz z případné výhry by také utratila za cestování. Po škole by chtěla odjet někam do zahraničí získat nové zkušenosti. Do pořadu ji přihlásila sestřenice s přítelem.

Charakter:
Prý nekonfliktní a přátelská. Mezi cizími lidmi spíš stydlivá introvertka, mezi svými je ale hodně upovídaná.

Zájmy:
Cestování, vaření, ráda jezdí na kole, na bruslích, v zimě lyžuje. Účastní se MČR v autostopu – letošní trasa vedla přes Dánsko, Švédsko, Finsko, Estonsko, Litvu a Polsko.

Vztah k vaření:
Je to největší koníček. Poslední dobou vaří asijská jídla. Nerada postupuje podle receptů, jídla si vymýšlí za chodu nebo při nákupu v obchodě.

Chutě:
Mezi její oblíbená jídla patří asijská a indická kuchyně.

Nesnáší:
Kapustu a vnitřnosti. Při stolování jí vadí mlaskání a lidé, kteří jídlo ani neochutnají, a hned ho kritizují. Také nemá ráda vybíravé lidi.

Motto:
„Žijeme jen jednou, tak naplno!“

Očekávání:
Je to výzva, kdy si ověří, jaké je vařit před kamerou a pod časovým tlakem. Těší se na nová jídla, recepty a nové lidi.

reklama