Magda vsadí na kvantitu! Bude to na úkor kvality?

Trojnásobná babička Magdalena (53) si vaření neulehčí, všechno má dvakrát až třikrát. Přesvědčí svou domáckou kuchyní, zvěřinou a lineckým cukrovím? Nebude kvantita na úkor kvality?
Magdalena Polášková
Magdalena Polášková
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

REPRÍZA Finále se odehraje v obci s gastronomickým názvem Tvarožná Lhota. Hostitelka je zdejší patriotka a kronikářka. Na úvod podává bylinkový likér – silný jako čert. Magdalena řečená Lenka nebo také Magda má ráda všeho hodně a vícekrát. Je to zkušená a „vyvařená“ kuchařka, proto má určitě nejsložitější menu s domácím pečivem, načančaným lineckým cukrovím a dalšími vychytávkami. 

Domácí dalamánky

Prostřeno! - Domácí dalamánky
Prostřeno! - Domácí dalamánky

Hned na úvod servíruje dva chutné saláty s majolkou a domácí bagetkou z bramborového těsta. Drůbeží vývar je pěkně z celého kuřete a k němu jsou tři druhy nudlí! S kari kořením, pepřem, ty nazelenalé jsou s petrželkou. Na hlavní chod je svíčková z dančí kýty, daňka ulovil sám hostitelčin manžel, zvěřina je s domácím knedlíkem, brusinkami a černým jeřábem, který roste na zahradě. Omáčka se zdá příliš pikantní hlavně Lence, která ostré chutě nevyhledává. A kdo ještě takovou svíčkovou nemusí? No Jana, tohle jídlo ona prostě doma nevaří.

Dáma a tetička

Prostřeno! - Dáma a tetička
Prostřeno! - Dáma a tetička

Hostitelka ví, že některé chody umí v klidu uvařit určitě lépe, jenže si toho nabrala prostě moc! A úkol týdne, trubičky z listového těsta, musí upéct také nadvakrát, jenže nedobrovolně, protože jsou na uhel. Ale Magda se drží statečně a zábavu zorganizuje určitě nejlépe z celého týdne. Je to takový společenský tvor, ráda veršuje a pořádá všelijaké akce, což se projeví i na její promyšlené slovní hře s hádankami inspirovanými Pevností Boyard. Jenže finále ještě nekončí… Během poslední večeře je si co ještě vyříkat. A svérázná hostitelka během „chvilky pravdy“ svoji rivalku Janu nijak nešetří. Proč také? A kdo má ještě k jihomoravskému týdnu překvapivě co říci?

S jakou náladou se hosté rozloučí? A hlavně – jak jihomoravský týden dopadne? Vyhraje ten nejlepší?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama