Mária nezná slovenskou ani českou hymnu!

Montážník a vystudovaný hudebník Honza (39) se celý týden stará hlavně o zábavu.
Jan Matušínský
Jan Matušínský
archiv TV Prima

reklama

REPRÍZA Všichni už se těší, čím je ve čtvrtek večer překvapí srandista Honza. Bude to jen o zábavě, nebo také o dobrém jídle? V pořadu už vařila Honzova žena, ale nevyhrála, tentokrát se vařečky ujme její muž a pokusí se složit reparát – hlavní chod mají manželé stejný. Před hovězím na víně s kaší podává dobrou paštiku s kouskem uzeného a tousty, na závěr večeře bude domácká mrkvová buchta. Jan se uchýlí k několika „podvůdkům“, které zatím nepřizná. Tak například jeho zelňačka, kde porovnává síly s Majčinou slovenskou kapustnicou, obsahuje dvě balení pytlíkové gulášovky, ale nikdo to zatím neodhalí.

Pro Márii moc kyselá

Moc kyselá - Prostřeno!
Moc kyselá - Prostřeno!

A víno, které dostane Majka není rulanda šedá, jak hlásá etiketa na láhvi, ale víno neznámého původu od Janova kamaráda. A protože na úkolu týdne u Majky už Honza participoval, přípravy svého povinného pesta z dýňových semínek se klidně vzdá a přenechá to Majce. Opět se jí to nepovede?

Nezná slovenskou ani českou hymnu!

Nezná slovenskou ani českou hymnu! - Prostřeno!
Nezná slovenskou ani českou hymnu! - Prostřeno!

Pánové se s Máriou vůbec nějak rádi špičkují. Najednou Slovence přestávají rozumět a dožadují se překladu. Naštve se kvůli svému rodnému jazyku? Ona se jen tak nedá! Mladší ročníky prostě už slovenštině, se kterou se setkávají zřídka, tak zcela nerozumějí. A Majka zase neumí hymnu – českou, ale ani slovenskou! To zase nechápe Jan. Vystudovaný hudebník zahraje v rámci zábavy na klávesy, čímž kolegy mile překvapí, ale Mária se moc nechytá…

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

reklama

reklama