Mária povede další lekci slovenštiny!

U moderní babičky Mirky (50) je pohoda i spousta dobrého jídla a pití.
Miroslava Krčálová
Miroslava Krčálová
archiv TV Prima

reklama

„Ráda vařím, hodně vařím a často vařím,“ říká o sobě třetí usměvavá hostitelka Mirka. A asi to bude pravda, je to zkušená kuchařka a jde na jistotu. Pozve hosty do rodinného domu, kde umí vykouzlit domáckou atmosféru se spoustou smíchu a zábavy. A jde jí to jako po másle. Ovšem i tady se chybička vloudí. Mirce došla sůl, nebo ne? I v jejím pestrém předkrmu s tousty, kam vhodně zakomponuje i rukolové pesto, je losos, dále olivy, salát, chuťovým překvapením je hruška.

Mascarpone nebo pomazánkové máslo?

Mascarpone nebo pomazánkové máslo? - Prostřeno!
Mascarpone nebo pomazánkové máslo? - Prostřeno!

Mirka miluje ryby, ale přizná se, že pečení není její silná stránka, proto jako sladkou tečku připraví nepečený smetanový moučník s amarettem. Jeden dezert má už pro jistotu uložený přes noc v ledničce, aby dokonale ztuhnul. Ale nepředbíhejme, před dezertem se podává plněná vepřová panenka s mozzarellou, slaninou a sušenými rajčaty s bramborami zapečenými se smetanou a bylinkovou omáčkou, což je povedený hlavní chod. Chutě hostů dobře naladí už výborně ochucený hovězí vývar s játrovými knedlíčky – ten si nikdo nemusí pepřit ani dosolit, je prostě tak akorát a jsou v něm i dlouhé domácí nudle.

Slovenština dělá problémy

Slovensky neumí nikdo! - Prostřeno!
Slovensky neumí nikdo! - Prostřeno!

Pantomima je závěrem jinak upovídaného a veselého večírku. Majka si jídlo vychutnává a skoro u toho nemluví. „Aspoň by měla chválit,“ myslí si budoucí maminka Romana, která má hodně řečí i otázek a někomu se zatím může jevit i jako největší taktička. Proč Honza s Martinem do Majky rýpou?

Mária se nevyjadřuje

Mária se nevyjadřuje - Prostřeno!
Mária se nevyjadřuje - Prostřeno!

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

reklama

reklama