Marie má doma lebku!

Nejstarší hostitelka Marie (68) je uprostřed týdne pekelně vystresovaná, ale vůbec nemá proč! Její večeře je prostě výborná, i když sama nic nejí.
Marie Trnková
Marie Trnková
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Elegantní Marie je vdova, která si užívá důchodu a vnoučat hlavně na své chatě, hosty ale pozve do svého domku, který dýchá útulností. Na stěnách jsou obrázky a barevně laděné tapety, mezi líbivými soškami a artefakty je ale kupodivu i lebka, která prý Marii provází celý život.

Lebka

Prostřeno! XVII (78) Lebka - Prostřeno!
Prostřeno! XVII (78) Lebka - Prostřeno!

Je jasné, že Marie je zkušená kuchařka, která ví, jak má dobré jídlo chutnat, ale během přípravy klasické večeře zavládne u ní doma zákon schválnosti. A že se Maruška umí rozčilit! Čerstvá vajíčka na plněný předkrm nejdou oloupat, a tak letí do dřezu! Těsto na bonusové domácí houstičky špatně kyne a je prý řídké, Marie si to navíc vůbec neulehčila. Kachničku pekla dlouho a při nízké teplotě celou noc, každý k porci masa s kůrčičkou dostane velký chlupatý knedlík „drbák“, který už čeká pod peřinou, aby nevystydl, a dva druhy zelí. Hlavnímu chodu předchází poctivá bramboračka s vlastnoručně nasbíranými houbami a jako sladká tečka českou hostinu ukončí vláčný sachr podle Mariina receptu s jablky.

Stres vrcholí

Prostřeno! XVII (78) Stres vrcholí - Prostřeno!
Stres vrcholí - Prostřeno!

Nakonec to i přes ty nervy všechno dopadne téměř na výbornou, hosté se od stolu sotva odvalí, i když u toho hostitelka rozbije jednu skleničku a rozlije víno po stole. O tom, že je Marie ve skutečnosti moc šikovná, svědčí nejen její večeře, ale i její záliba v ručních pracích. Kdo vyrobí nejhezčí dekorativní věnec?

 

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 a hlasujte!

Reklama
Reklama