Připravujeme hubnoucí speciál Prostřeno!

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Bude totiž plné zdravého životního stylu a k tomu jako úkol týdne oblíbené guilty pleasure každého ze soutěžících.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak hřeší vegan a co tajně mlsá lektorka zdravého životního stylu? U stolu se sejdou čtyři ženy a jeden muž. Kdo bude vítězem a kdo předá nejvíc relevantních informací o zdravém životním stylu? Objeví se i mezi zdravě se stravujícími pohodáři nějaký taktik?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte – třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví herečka a lektorka Lenka. Vyvinula ojedinělý způsob stravování, díky kterému pomohla vyřešit tisícům lidí nadváhu a mnohé zdravotní problémy. Napsala několik knih nejen o stravování, ale také román a dvě autobiografie. Je vegetariánka, upřednostňuje stravu bez lepku a laktózy. Mezi její oblíbená jídla patří asijská kuchyně, a nejraději má zeleninu a ovoce, které tvoří zhruba 70 % její každodenní stravy. Jak se popere se svým večerem? Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a které nikdy neviděla? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) moje typická snídaně: dary přírody s variabilním chuťovým vyladěním a doplňky,
2) moje častá přesnídávka: kokosovo-dýňové pohlazení s nádechem zázvoru,
3) můj oblíbený oběd: variace na falafelové téma s oranžovými zelenino-brambory a horou svěží zeleniny s řepou od Linh,
4) moje lehká láskyplná večeře: vanilkovo-rýžová hebkost v medovo-malinovém objetí.

Úterní večer bude Lindin. Mezi její záliby patří hudba, celostní medicína, nutriční výživa, kadeřnictví a holičství (barber). Ráda cestuje, surfuje a zajímá se o módu. Věnuje se zdravé stravě, ráda vaří pro svou rodinu i své hosty. Nejí vnitřnosti, tatarák, dršťky, kapary, ústřice ani přesolené jídlo. Vaření ji baví, a protože pracuje celý život v kreativních profesích, věří, že stejně kreativní jsou i její výsledky z kuchyně. Na co se tedy hosté mohou v úterý těšit? Podávat se budou:
1) mangoldové listy plněné cherry rajčátky a mozzarellou, zdobené olivovým olejem a balzamikovým octem,
2) jemný bramborový krém s parmazánovým chipsem,
3) těstoviny se zeleninou a nudličkami z pravé hovězí svíčkové,
4) papája s hruškou v redukci vína a čaje.

Středeční hostitelka, výživová poradkyně Helena, zdravý životní styl miluje. Má ráda pohyb a sport – cvičí pilates, jógu, chodí běhat a v zimě lyžuje. Mezi její koníčky patří i práce poradkyně a trenérky. Má ráda otužování. Jezdí na detox pobyty do Thajska. Ráda čte a zajímá se o detox, bylinky, přírodní kosmetiku a ráda sleduje pořady o zvířatech. Pro Helenu je zdravé a vyvážené jídlo základem zdravého fungování. Pokud chce někdo zhubnout, měl by si udržet štíhlost po celý život, střídmě se stravovat a nemít váhové ani jídelní výkyvy. Nejvíc důležité je podle ní nad jídlem přemýšlet, plánovat ho a vybírat si co nejvíc „nechemicky“ zpracovaných potravin. Jídla si vybrala, protože je má ráda a myslí si, že by mohla chutnat i ostatním. Těšit se mohou na následující:
1) salátek s červeným grepem,
2) hovězí vývar z pomalého hrnce,
3) květákové kari,
4) avokádový pudink.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, maminka a specialistka podpory prodeje Kamila. Jejím velkým koníčkem je sport a pohyb – chodí běhat, cvičí fitness, HIIT i skupinový bodypump, pilates, jógu a stretching. S dcerou a pejskem chodí ráda na procházky. Společně jezdí na kole a objevují památky. Baví ji pečení. Do pořadu ji doporučila kamarádka, protože ví o Kamile, že se zajímá o zdravá jídla a cvičení. Pro Kamilu je to výzva a ráda pozná, jak probíhá natáčení. Ráda se potká s novými lidmi, kteří mají podobné zájmy jako ona, a bude ráda, když od nich získá inspiraci. Podávat bude tyto chody:
1) tataráček,
2) čočkovka,
3) trhané maso, batáty, coleslaw, dip, salát,
4) čískejk.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí podnikatel Libor. Po letech strávených v korporátech v obchodně-konzultantských rolích toužil dělat něco smysluplného a s obchodním partnerem založil a rozjel rostlinný catering a spoluvlastnil restauraci. Snaží se kombinovat potraviny správně tak, aby měl dostatek energie pro aktivity, kterým se chce věnovat, a byl dlouhodobě zdravý. Velké části civilizačních nemocí se podle Libora může předcházet jídlem a správným výběrem potravin. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující:
1) rostlinná paštika s brusinkovým pyré,
2) mrkvový krém s kokosovým mlékem,
3) čočkový dhal s tempehem,
4) brownies s arašídovým krémem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama