Připravujeme hubnoucí speciál Prostřeno!

REPRÍZA: Prostřeno! tentokrát opanují ženy. Aby také ne, když půjde o hubnutí a zdravý životní styl.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Ovšem zdatně sekundovat jim bude jediný muž celého týdne, produktový manažer a student Martin. A jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je, „překvapivě“, nejoblíbenější a nejrychlejší zdravý recept hostitele? Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho exotické potraviny, nebo je snadné s nimi vařit? A najdou si cestu i do vaší domácnosti?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví student a projektový manažer Martin. Své menu poskládá ze zdravých lahůdek, ke kterým ho inspirovala jeho práce – i životní styl. Jak sám tvrdí, do soutěže by se sám nikdy nepřihlásil, když to ale udělali kolegové za něj, zabojuje. Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví:
1) dýňové rizoto,
2) květáková polévka s bresaolou,
3) kachní prsa se špaldovými palačinkami,
4) kakaové vafle s malinami.

Úterní večer bude patřit Monice. Ta pracuje jako trenérka, volný čas věnuje rodině i přátelům. Ona sama s chutěmi experimentuje, poznává ráda nová jídla a nebojí se pustit do složitějších výzev. Přesto vsadí na menu ze surovin, které má ráda a které navíc obsahují vše důležité pro tělo. Bude její veskrze zdravé menu tím, co v tomto týdnu vyhraje? To poznáte z reakcí hostů už v úterý. A co se na talířích objeví?
1) cibulový salát s grenaille,
2) cuketové placky s feta sýrem
3) krůtí maso a bílé zelí,
4) tvarohové knedlíky s ovocem.

Středeční hostitelka Jana pracuje jako herečka a věnuje se józe. Sama vydala také kuchařku, kde se věnuje rovnováze mezi jídlem a zdravím. Jana je dcerou zpěvačky Nadi Urbánkové a profesora angličtiny, překladatele a textaře Jana Nemejovského. Chtěla by ukázat vlastní, cenově dostupné recepty na jídla, která jsou zdravá a laskavá. Pokud by vyhrála, tak by část peněz věnovala útulku Šťastný zvěřinec, kterému dělá patronku. Co Jana svým hostům vlastně připraví?
1) mexické guacamole s uzeným tempehem a tortilla chips,
2) brokolicový krém s kešu ořechy,
3) sójové fajitas s polentovým knedlíkem a seitan s houbovou omáčkou a šťouchanými bramborami,
4) borůvkové kapsičky se zmrzlinou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, nutriční specialistka Iris. Žije v Benešově u Prahy a pracuje v Praze. Do pořadu ji přihlásil její šéf z fitka, kde Iris působí. Pokud vyhraje, tak část peněz určitě podělí mezi ostatní. Jako zábavu si pro své hosty připravila ukázku cvičení ve fitku, kde pracuje. Sestavu jídel si vybrala proto, že je má ráda a pravidelně je jí. A tvrdí, že jídla, která bude chystat, si vybrala ji, ne ona je. Bude soutěžícím její jídlo chutnat? Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto:
1) Welcome Detox Drink,
2) dýňová krémová polévka,
3) kančí no-bun burgery s celerovými hranolkami a domácími dipy,
4) lahodná hruška.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Kateřina. Kateřina dostala nabídku účinkovat v Prostřeno!, a protože má ráda nové příležitosti, tak ji přijala. Má za sebou i další televizní zkušenosti, takže se rozhodně nebojí. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do svého podnikání. Jako zábavu si pro své hosty připraví výrobu proteinových tyčinek. A proč si vybrala právě tato jídla? Protože je s rodinou mají rádi. Podávat se budou tyto chody: 1) stůl přátel,
2) cuketové pizza šneky,
3) lasagne,
4) nažmolený koláč a tyčka s nekaramelem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!