Připravujeme premiérové Prostřeno! z Jihomoravského kraje

Příští jihomoravské (a tentokrát hlavně brněnské) Prostřeno! představí dva muže a tři ženy. Většina soutěžících v Brně žije a moravskou metropoli miluje.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Úkolem týdne je nákyp a za zábavou se půjde dvakrát ven – jednou na minigolf a podruhé na střelnici, kde to ale neudělá ani trochu dobře těhotné Sabině. Naštěstí se pak u Petry doma všechno srovná, miminko v bříšku se uklidní a hosté si to užijí. Hlavně díky exotu týdne - zpěváku Horsetovi – bude Prostřeno! hodně pestré. Kdo si příště odnese krásných 60 tisíc korun? Na koho se usměje štěstěna na jihu Moravy? Trochu jí můžete pomoci, když opět nezapomenete hlasovat; vždyť deset tisíc může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

 

Jako první se k plotně postaví sebevědomý řidič dodávky David (52). Ten hosty pozve do bytu, kde bude pořádné vedro, málo místa a všichni se tam zapotí. Nejvíce ale hostitel David, který se netají tím, že by rád vyhrál. David si v kuchyni věří, doma prý vaří většinou on. David miluje hovězí maso a steaky – to vše ale kvůli svým zdravotním problémům moc nesmí. A co připraví pro své hosty? Tak právě maso na talířích chybět nebude. Zato úkol týdne ano. Ten David připálí a vyhodí. Rýžový nákyp mu dá pořádně zabrat, ale výsledek žádný... Pondělní menu:
1) Tatarák
2) Kapustová polévka
3) Plněná panenka s pepřovou omáčkou, opečený brambor
4) Tvarohovo-piškotový dortík s ovocem.

 

Jako druhá v pořadí se k plotně postaví servírka Klára (27). Ta má sice hezký byteček, ale tak malý, že hosty pozve radši k bráchovi. Bude to někomu vadit? U stolu se pomalu ale jistě odhalují jednotlivé charaktery. Pro všechny je Horset tak tak trochu podivín. Nejvíce ale dráždí Davida, který mu nebude moci přijít na jméno. Klára bude mít co dělat v kuchyni. Dezert připraví vyučená cukrářka velmi složitý. Zeleného ježka soupeři ještě neviděli. Ocení Klářino snažení? A zachutná jim obrácený řízek? O hlavním chodu se bude hodně mluvit. U stolu se začne mírně taktizovat. Všimne si něčeho hostitelka? Úterní menu:
1) Cuketový tataráček se sušenými rajčaty a opečeným chlebem
2) Minestrone
3) Obrácený řízek s bramborovo-křenovým a batátovým pyré
4) Višňoví ježci na kaštanech.

 

Středeční večer má na starosti barmanka Petra (38). Ta hosty pozve do krásného a útulného bytu. Jedna báseň, to její prostředí. Večer ale zahájí ale na střelnici, kde se těhotné Sabině udělá zle. Těhotenství a střelnice, to nejde dohromady. Miminko není z rámusu střelnice nadšené a Sabina ji musí předčasně opustit. Jak tahle událost ovlivní atmosféru celého večera? A zvládne po tom všem Petra své soupeře pohostit? Vaření je jejím koníčkem a troufne si i na složitější recepty. Hostitelka podává výborný uvítací drink a předkrm hosty nadchne. Žampiony plněné mletým masem hýří chutěmi, ale i chřestový krém s osmaženými zelenými hlavičkami soupeře potěší. A to není všechno:
1) Krémové žampiony plněné mletým masem
2) Chřestový krém
3) Kuřecí rolky s pečenými bramborami a lehkým salátkem
4) Kakaový dortík s vanilkovým krémem a malinovou omáčkou.

 

„Jestli se někdo obával večera u mě, tak má proč,“ varuje před svým čtvrtečním večírkem exot týdne, zpěvák Horset. Dlouhovlasý zpěvák odmítá prozradit své pravé jméno a věk. Všichni jsou zvědaví, jak žije a co předvede svérázný hostitel, který miluje středověk, barbarství a rád se baví a směje. Horset hosty pozve do staré továrny, kde žije a zkouší s kapelou. Má doma nepořádek, nebo je to umělecký chaos? V kuchyni nemá pitnou vodu, je to přírodní muž. Přes zimu žije na Kanárských ostrovech, kam odjíždí za teplem a přespává v jeskyni. Horset má rád i přírodní suroviny a v kuchyni hodně improvizuje. Bude jeho soutěžní večeře k jídlu? Překvapivě dobře se popasuje s úkolem týdne a předvede i něco ze svého umění: Čtvrteční menu:
1) Obložené toustíky se salátem
2) Fazolová polévka na mexický způsob
3) Těstoviny se zeleninovou omáčkou
4) Tvarohový dezert s ovocem.

 

Jako poslední se ve finále k plotně postaví mladá nastávající maminka Sabina (21). Ta už o Prostřeno! něco málo ví. Její partner v něm před časem soutěžil. Jedl dřevo, soupeřkám dal ochutnat smůlu, a nakonec spěchal na svatbu. A teď do pořadu vyslal i svou manželku. Dal jí nějaké rady dobru? A dá se na účinkování vůbec připravit? Sabina si myslí, že ne. A má pravdu. Každý si tím musí projít sám. Jenomže… Sdílejí tenhle názor i ostatní? Anebo si myslí, že Sabina má nějakou výhodu? Tak jako tak, Sabina se v kuchyni zapotí, protože ne všechno se jí povede. Dokáže se hostitelka vymotat z časové tísně? A proč se atmosféra ve finále pokazí?
Páteční menu:
1) Vajíčková pomazánka s domácím pečivem
2) Hráškový krém s krutony
3) Špekové knedlíky s dvoubarevným zelím
4) Kokosové řezy.

A jak příští jihomoravský týden dopadne? Kdo to vyhraje? Nejlepší kuchař, nebo největší taktik? Sledujte další Prostřeno! od pondělí do pátku!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

reklama

reklama