Připravujeme premiérové Prostřeno! z Pardubického kraje

Příští Prostřeno! se odehraje v Pardubickém kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou ženy v totální převaze – čtyři ku jedinému muži.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Na své si přijdou milovníci vývarů, ten se stole objeví celkem čtyřikrát. Úkolem týdne budou plody pečeného ovoce. Komu dá takové zadání ve východních Čechách nejvíce zabrat? A kdo se nedá zastrašit a celé to vyhraje? Bude jeden vítěz, nebo se bude výhra dělit? To uvidíte už příště! Sledujte od pondělí do pátku Prostřeno z města perníku a okolí a nezapomeňte hlasovat! Vždyť deset tisíc může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Jako první se k plotně postaví servírka Kateřina (23). Ta si o sobě myslí, že je upřímná, pravdomluvná, ochotná a tolerantní. Katčino menu bude jednou velkou záhadou – souboj pánů z Pernštejna nebo měšce pana Viléma. Hosté si budou lámat hlavu, kam že to vlastně jdou? Někam na zámek? Zámecké menu zní sice tajemně a starodávně, ale skrývají se v něm docela obyčejné, nebo i italské pokrmy jako třeba těstoviny plněné masem a mozzarellou. Jak zvládne hostitelka kritiku? A bude mít jako servírka nějakou výhodu? Unese Katka hodně talířů a bude umět neznámé hosty pohostit? Pondělní menu:
1) Souboj pánů z Pernštejna
2) Pórkový krém
3) Měšce pana Viléma
4) Čokoládový dort.

V úterý se předvede jediný muž skupiny, mladý číšník Michal (27). Ten rád hraje šipky, jezdí na kole a chodí na procházky. Michal si o sobě myslí, že je dobrý komik a umí táhnout společenskou zábavu. A o to se také bude celý týden pokoušet. Podaří se mu udělat pořádnou show? Minimálně během svého večera se o to bude snažit. Většina vtípků sice vyjde naprázdno, snad jen legrační boty pobaví. Děvčatům jde ale stejně hlavně o jídlo. U plotny bude Míša riskovat, některé chody jsou totiž jeho premiéra. Dokáže svým menu nasytit čtyři hladové dámy? Michal si myslí, že se v ženách vyzná. Jak odhadne své soupeřky? Budou se smát jeho vtípkům, nebo jim Michal bude spíš pro smích? Úterní menu:
1) Grilovaný hermelín s bagetou
2) Kuřecí vývar se zeleninou a nudlemi
3) Pečená vepřová kýta se šťouchanými bramborami
4) Tiramisu.

Uprostřed týdne k sobě hosty domů pozve vyučená kadeřnice Anna (34), která nyní pracuje jako prodejce koupelen. Anička o sobě říká, že je pohodová, spolehlivá, pozitivní a má smysl pro humor. Budou se jí tyto vlastnosti hodit i během soutěžního týdne? Ne všechno vyjde zcela pohodově. Také se budou řešit chlupy - kočičí. Anička má totiž doma kočky, chloupky jsou všude a soupeři jich pár najdou. Jak moc jim to bude vadit? Anna vsadí na domácí českou kuchyni a její zábava bude poněkud náročná – hosté absolvují závody na chůdách. Středeční menu:
1) Domácí paštika s pečivem
2) Hovězí vývar s drobením
3) Pečené kuřecí stehno trochu jinak s bramborem
4) Roláda.

Čtvrtek bude patřit prodavačce v pekařství Tereze (20) . Benjamínek skupiny si o sobě myslí, že je upřímná, veselá, jen občas musí mít poslední slovo. A jak to půjde mladé hostitelce v kuchyni? Hosté jsou na Terku zvědaví, co předvede. Je Tereza taktička, nebo má jen tak mlsný jazýček? Jak se menu mladé hostitelce podaří? Porce posledního chodu budou doslova obří, takovou sladkou tečku nedokážou hosté snad ani sníst. Také si zahrají zábavný hudební kvíz – budou hádat písničky. Bude to zábava jen pro mladé, nebo si na své přijdou i zralejší ročníky? Čtvrteční menu:
1) Tousty s uzeným lososem
2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky
3) Vepřová panenka ve slanině, pepřová omáčka, šťouchané brambory
4) Cheesecake s ovocem.

Jako poslední se k plotně ve finále postaví specialistka osobní péče v call centru. Soňa (42) o sobě říká, že je pracovitá, společenská a ráda přijímá nové výzvy. Hosty pozve k sobě na statek. Co řeknou rozsáhlému bydlení, které hostitelka stále zvelebuje? Po celém týdnu klasických receptů přijde na řadu moderní menu. Ne všichni ale budou Soně fandit. Myslí si o ní, že taktizuje. Jaký je rozdíl mezi kaší a pyré? Dokážou hosté tenhle věčný rébus vyřešit? Na závěr Soňa hosty svlékne do plavek a pozve je na projížďku ve člunu. Kdo si to užije a bude během zábavy nejvíc dovádět? Menu poslední večeře:
1) Bruschetta se sušenou šunkou a rajčaty
2) Hovězí vývar s domácími nudlemi
3) Hovězí líčka na červeném víně s bramborovým pyré
4) Lívance s letním ovocem.

A jak to dopadne? Bude si to chtít někdo s někým vyříkat? Nebo bude u stolu pohoda? Vyhraje ten nejlepší kuchař, nebo největší taktik? Dívejte se i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

reklama

reklama