Připravujeme premiérové Prostřeno! z Plzeňského kraje

Příště budeme prostírat v Plzeňském kraji, kde v boji o výhru 60 000 korun budou ženy ve velké přesile: čtyři ku jedinému studentu práv.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Příště budeme prostírat v Plzeňském kraji, kde v boji o výhru 60 000 korun budou ženy ve velké přesile: čtyři ku jedinému studentu práv. Kdyby se populační situace v Česku vyvíjela podle dvou prvních hostitelek, náš národ by utěšeně vzrůstal. Obě ženy mají po čtyřech dětech! Ale i další dvě jsou maminkami, ovšem už „jen“ dvojnásobnými. Atraktivní Anna je ráda středem pozornosti, nikoho moc nepustí ke slovu, k jídlu se často vyjadřuje, poučuje, vysvětluje. Podle Aleše a Milady se Anička prostě předvádí. Zdravotní sestřička Milada je naopak spíš introvertka. Úkolem týdne je balkánská kuchyně a bude kolem toho zase spousta legrace, protože Janě se už v pondělí trochu popletou písmena. Z ajvaru je avatar… Sledujte Prostřeno! každý všední den a ani příště nezapomeňte hlasovat! Vždyť deset tisíc může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Jako první se k plotně postaví máma čtyř dětí Jana (28) a z eidamu je „edajm“ nebo z ajvaru „avatar“. A to nebude zdaleka všechno. Jana hosty přivítá na ubytovně, kde žije se svou rodinou. Hosté budou z prostředí ubytovny docela zaražení. Jana je však hostitelka srdečná a možné zábrany brzy padnou. Pro své hosty připraví docela skromnou večeři. Však i palačinky dělá bez mléka, jen z vody. U stolu ale nuda rozhodně nebude. I když nejvíce bude slyšet hlavně Aničku. Nepoleze proto brzy všem na nervy? Pondělní menu:
1) Pizza housky
2) Kuřecí polévka s celestýnskými nudlemi
3) Panenka se sýrovou omáčkou, americké brambory
4) Palačinky jinak.

V úterý hosty k sobě domů pozve uklízečka Erika (41). Narodila se na Slovensku a pracuje v Německu. Erika je Romka, má čtyři děti a je už i babičkou. Hosté se těší na romskou kuchyni. Dočkají se? Erika se u sporáku pořádně zapotí. Pod oknem jí ale fandí a občas i pomůže celá rodina. Podávat se bude kachna a zelí na smetaně. Zachutná soupeřům tahle neobvyklá kombinace? A dočkají se hosté romské kapely? Nejupovídanější bude zase Anna, jenže i ostatní by se rádi dostali ke stolu. A Aleš, jediný muž skupiny, si dokonce bude připadat odstrčený; má pocit, že si ho hostitelka nevšímá. Je to pravda, nebo jen nedorozumění? Úterní menu:
1) Zeleninový salát s arašídy a mozzarellou
2) Hovězí vývar s haluškami
3) Pečená kachna, červené zelí na smetaně, karlovarský knedlík
4) Jahodové řezy.

Uprostřed týdne předvede, co u plotny dovede, maminka na mateřské dovolené Anna (39). Ta žije se dvěma dcerami a kočkou. Jejím velkým koníčkem je věštění, tanec, zpěv, cvičení pilates, sledování filmů, luxování a vaření. Všichni jsou zvědaví, co Anička uvaří a jak to u ní vypadá. Třetí hostitelka vsadí na zdravou a zčásti thajskou kuchyni. Preferuje suroviny s původem. Nejlépe bio anebo domácí. O každé ingredienci dokáže dlouze vyprávět, ale nutno dodat, že Aničku trápí jisté zdravotní problémy a volba dietní kuchyně pro ni byla nutnost, z níž se stala vášeň. Komu to bude připadat přehnané? Alešovi Anička poleze na nervy a nijak se s tím tajit nebude. Středeční menu:
1) Pečené cuketové placičky, zámecký brambor, dijon dip
2) Dýňová krémová polévka z hokaida s praženými semínky a bazalkovým pestem
3) Červené kari se zelenými fazolkami a bambusem, rýže
4) Tradiční trhanec se smetanou a přelivem z horkých malin.

A konečně ve čtvrtek se vařečky chopí jediný muž skupiny, benjamínek týdne. Student práv Aleš (21) je nezadaný, žije s kamarády v pronajatém studentském bytě a užívá si svobodného života. Pro své soupeřky chce připravit moderní menu a nezapomenutelný večer. Jenomže se to všechno trochu zamotá. Alešovo menu bude vzhledem k jeho schopnostem a zkušenostem až moc ambiciózní a dá mu zabrat.  Chleba skončí nedopečený a smetana neušlehaná, Maso připravené metodou „sous vide“ se holkám bude zdát syrové a u stolu se rozdělí na dva tábory – na ty, co maso chválí, a na ty, co to „nedají“. Alešovi potečou nervy a vidí v tom taktiku. Dokáže situaci u stolu zachránit alespoň dobrou náladou a domažlickou zábavou?
1) Carpaccio z červené řepy s kozím sýrem
2) Dýňová polévka
3) Vepřová panenka upravená metodou sous-vide, bramborové pyré
4) Panna cotta s čerstvým ovocem a karamelovou šlehačkou.

Jako poslední se k plotně postaví zdravotní sestra Milada (37). Ta už o Prostřeno! něco ví, protože v pořadu účinkoval manžel, ale nevyhrál. Bude mít jeho žena větší štěstí? Soudržná rodina má vlastní šipkový tým a manželé šíří i zdravotnickou osvětu, což bude součástí zábavy. Milada vsadí na českou kuchyni a s pečlivostí připraví svíčkovou s krajovou přílohou. Přinese jí oblíbený hlavní chod štěstí?  A jak to všechno dopadne? Bude se hrát hra oblíbená páteční hra na pravdu? A co Anička? Řekne hostům všechno, co jim chtěla říct? Menu poslední večeře:
1) Slovenské haruľe
2) Hovězí vývar s domácími nudličkami
3) Svíčková na smetaně s jihočeskými knedlíky
4) Babiččino oříškové potěšení.

Kdo to na Plzeňsku ve finále vyhraje? Nejlepší kuchař, nebo ten, kdo si to nejlépe spočítal? Dívejte se na Prostřeno i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

reklama