Připravujeme premiérové Prostřeno! z Ústeckého kraje

Příště prostíráme v Ústeckém kraji, a přestože je úkolem týdne německá kuchyně, vařit se bude hlavně kuchyně italská.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Nejen v kuchyni, ale hlavně u stolu, kde se sejdou tři ženy a dva muži, to bude Itálie. První hostitelka, svérázná Drahomíra řečená Dáda či Drahuše, v Itálii dvacet let žila a kus jižanského temperamentu si přivezla i na sever. Vyhodí soupeři Drahomíru od stolu? Zasloužila by si to?

Nejen nejstarší hostitelka poznamená ústecký týden, jsou to i rekonstrukce, protože hned dva soutěžící nevaří doma a musí se uchýlit do vypůjčených kuchyní svých kamarádů. A jak to na Ústecku celé dopadne? To teprve uvidíte, když si nenecháte ujít příští Prostřeno! A opět nezapomeňte hlasovat. Vždyť deset tisíc korun nemusí získat nejen váš favorit, ale také vy!

Týden zahájí důchodkyně Drahomíra (65), která se teprve nedávno vrátila z Itálie, kde pracovala a prožila dvacet let, a pořád je jí po ní asi smutno. Nepřehlédnutelná Drahomíra alias Drahuška, Dáda či Drahuše hodně mluví a skoro nikoho nepustí ke slovu. Celý týden bude hodně o ní. Zprvu zaujme svým příběhem, pak se jí ale ostatní až bojí. Česká rajčata ani další suroviny jí nechutnají a bude to dávat hlasitě najevo. Pro ostré slovo nepůjde daleko, a to nejen při vaření, ale i před hosty. Už od první chvíle cítí ze soupeřů faleš, a když zjistí, že hostům její italsko-české menu moc nechutná, bude oheň na střeše: Pondělní menu:
1) Bruschetty a cocktail gamberetti
2) Pórková polévka s krutonky
3) Brambory, maso v těstíčku a peperonata
4) Crostata.

Druhá v pořadí se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené, Petra (31). Ta už nějaké ty informace má, protože její manžel už v Prostřeno! vařil, ale výhru si neodnesl. Jak se bude dařit jeho manželce? Petra vsadí na italskou kuchyni. Po včerejším italském večeru u Drahomíry to ale lehké mít nebude. Vařit italské menu před důchodkyní, která se provdala za Itala? To je hodně odvážné. A Drahuše na Petřině menu skutečně nenechá nit suchou. Bude chutnat alespoň ostatním? Vystrašená hostitelka u stolu najde podporu u Josefa, který se jí džentlmensky zastane. Dokáže Petru před výpady útočné důchodkyně ochránit? U ústeckého stolu se to už od začátku pěkně zamotává. Úterní menu:
1) Lehký salát s chlebovou plackou
2) Tomatová polévka s parmazánovým chipsem a bazalkou
3) Tagliatelle s boloňským ragú
4) Lava cake s ovocným přelivem.

Ve středu předvede, co u plotny dovede, táta čtyř dětí Roman (39). Třetí hostitel je Rom, a rozhodně se za to nestydí. Po návratu z Anglie si zařídil uklízecí firmu, se kterou dnes podniká. Jeho rodina má doma všechno, co potřebuje. I když příchod do domu je všelijaký, v Romanově bytě, který je světlý a krásně zařízený, je čisto a útulno. A k vaření se má hostitel také čile. Hosté jsou zvědaví na romskou kuchyni. Dočkají se jí? A jak si Roman dokáže poradit i s temperamentní Drahomírou? Ten s ní má zvláštní vztah, hraje si s ní jak kocour s myší... Zato Pepa nemá pro Drahomíru pochopení a nebojí se ani konfliktu. Večer to opět bude poněkud dynamický. A jak bude hostům chutnat, co jim Roman uprostřed týdne uvaří?
1) Fishcake
2) Jarní polévka
3) Rizoto a špíz
4) Cheesecake.

Čtvrteční večeři si vezme na starost Josef (55). Dvakrát rozvedený Pepa hosty pozve ke známým, doma to má totiž rozkopané. Co na náhradní řešení a večírek v přírodě řeknou jeho soupeři? Začne akční zábavou, jízdou v terénním náklaďáku, kterého se zúčastní jako první natěšená Drahuše. A jak si hosté pochutnají na jeho finančně nákladném menu? Na surovinách opravdu šetřit nebude, bude pravá svíčková. A co se stane mezi Romanem a Drahomírou? Během večeře se dostanou do sporu. Drahomíra se ve svém oblíbenci hodně zklame a bude mluvit o božích mlýnech. Pověrčivého Romana její poznámka velmi intenzivně zasáhne… Čtvrteční menu:
1) Plněné žampiony s masovou směsí zalité brynzou
2) Hovězí vývar s masovými nočky
3) Přírodní hovězí svíčková se šťouchaným bramborem v župánku
4) Orient smetanová pochoutka.

A jako poslední se k plotně postaví mladá nastávající maminka Barbora (26). Také hostitelka, která bydlí v Jirkově dva roky, rekonstruuje svůj byt, kam brzy přijde nový člen domácnosti. Slovenka Bára vsadí ve finále na slovenskou kuchyni. Bude dělat například zelňačku podle tatínkova vydatného receptu a halušky – pro jistotu hned dvoje. A bude doufat, že Drahomíra zůstane v klidu. Vztahy u stolu ale budou opět vyhrocené. Klid rozhodně nebude, dokonce se bude vytahovat i krucifix. Roman obviní Dádu, že ho proklela. A jak to všechno dopadne? Bude se hrát hra na pravdu? Kdo vyhraje? Nejlepší kuchař, nebo ten, kdo si to nejlépe spočítal? Menu poslední večeře:
1) Zapečený kozí syr s orechami na šalátku s toustom
2) Slovenská kapustnica
3) Slovenské prekvapenie
4) Banánové poláskanie na záver.

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

reklama