Připravujeme Prostřeno! z Jihočeského kraje

Prostřeno! tentokrát bude poměrně vyrovnané. Nad sporáky se tentokrát utkají tři ženy a dva muži. Jak se jim podaří překvapit jeden druhého?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Vyhraje spíš klasika nebo zahraniční menu, byť donedávna prakticky domácí? Bude mít někdo ze soutěžících problém s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava rýže? Bude do jednotlivých menu zahrnuta nápaditě, nebo dojde k vyzrazení úkolu týdne hned v pondělí? Zvládnou její přípravu všichni účastníci tohoto týdne levou zadní, protože na rozdíl od jiných zadání jde o poměrně jednoduché jídlo?

Kdo si představení v kuchyni užije a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Jana (62), která je momentálně v rekonvalescenci. Do pořadu se přihlásila sama, aby mohla ochutnat nová jídla a vyzkoušela si vaření před kamerou. Zatím nepřemýšlela, jak by s případnou výhrou naložila. Má ráda kulturu a divadlo. Často chodí na procházky a jezdí na různé výlety. V létě jezdí na kolečkových bruslích a v zimě lyžuje. Věnuje se kutilství, zahradničení, ráda šije na stroji a také vytváří různé obrazy ze suchých květin. Vaří moc ráda a věří, že její menu hosty zaujme a osloví. Na jaká jídla se tedy mohou v pondělí strávníci těšit? Na talíři se jim objeví: 1) Parmigiana, 2) hovězí polévka s játrovými knedlíčky a nudlemi, 3) bažant na červeném víně s bramborovými noky, 4) tiramisu s malinami.

Úterní večer bude patřit realitní makléřce Haně (55). Ta vyzkoušela mnoho řemesel, nyní pomáhá najít ostatním tu správnou adresu pro život. Do pořadu ji přihlásila její nejmladší dcera, protože podle ní prý bude legrace. Pokud by vyhrála, tak by se rozdělila se spoluhráči. Jako zábavu si připraví návštěvu sklípku, kde bude připravena degustace se someliérem. Sama o sobě tvrdí, že je člověk se smyslem pro spravedlnost. Bude tak i bodovat? Nebo se dočkáme překvapení? A jak bude tedy její soutěžní menu vypadat?
1) Mandlová paštika z kuřecích jater, domácí bagetka,
2) krémová polévka,
3) plněná prsíčka se sýrovou omáčkou, šťouchané brambory se salátem,
4) francouzský citronový koláč.

Středeční hostitel Martin (37) už má s účastí před kamerou zkušenosti. Přesto chce získat další. Jeho velkým koníčkem je fitness, rád chodí běhat a plavat. Když to jde, tak cestuje. Vztah k vaření má pozitivní – vaří rád a často. S oblibou připravuje slovenská jídla. Chutnají mu zdravá jídla – nejčastěji jí zeleninové saláty. Moc rád by vyhrál, peníze by se mu hodily jako železná zásoba. Do pořadu se přihlásil sám. Jak budou vnímat hosté velmi tradiční slovenské menu? A co jim Martin vlastně připraví?
1) Sýrový toust v rukolovom hniezde,
2) šošovičová polievka s úděnou klobáskou,
3) hovadzie dusene na červenou víně a kuriatkach s hokkaidovými haluškami,
4) jablková štrúdľa s orechami a vanilkovým krémom s čerstvým ovocím.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Veronika (39). Veroničin život momentálně naplňuje její dvouletá neteř Emilka, kterou zbožňuje. S manželem mají společný koníček, a to sport – ve fitku se i seznámili. Donedávna aktivně závodili v powerliftingu a manžel byl i mistrem světa a dvojnásobným mistrem ČR. Veronika vlastní titul mistryně světa, Evropy, České a Slovenské republiky. Nyní si dává od sportu trochu pauzu a snaží se zrehabilitovat po operaci kolena. Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto:
1) Domácí rohlík s pomazánkou tří barev,
2) kuřecí krémová polévka na kari s krutony,
3) vepřové výpečky s jemnými bramborovými špalíčky, špenát a cibulka,
4) palačinky s horkým letním ovocem, domácí zmrzlinou a šlehačkou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Jozef (37). Pochází ze Slovenska, kde vystudoval střední odbornou školu s maturitou. Pracuje jako číšník. S manželkou Adélou má syna Štěpána, kterému je 15 měsíců. Nejdřív do České republiky přišel za prací a pak potkal svou ženu a usadil se zde. Do pořadu ho přihlásila jeho manželka, protože prý dobře vaří. Původně měl vařit už před dvěma měsíci, ale na poslední chvíli musel ze zdravotních důvodů účast odmítnout a vařila místo něj jeho žena. Má Jozef šanci na výhru? Podávat se budou tyto chody:
1) Škvarková domácí pomazánka, domácí chléb,
2) zelňačka,
3) plněný kuřecí prsní řízek s omáčkou, šťouchané brambory,
4) jablečný štrúdl.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama