Připravujeme Prostřeno! z Jihočeského kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Tři ženy a dva muži budou bojovat o čest hostitele a výhru k tomu. Komu se zadaří a s jakým menu? Bude více chutnat od teenagera, nebo od zkušeného kuchaře?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo vsadí na experimenty v kuchyni, a kdo nedá dopustit na klasiku? Jak chutě ovlivní výsledné bodování? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát ryba?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví doručovatelka novin Patricie. Žije s partnerem a dvěma psy. Trpí panickou poruchou, se kterou se učí žít. Překovává strach z lidí a učí se nebrat si věci osobně. Pracuje 2–3 hodiny a zbytek času se stará o domácnost a věnuje se svým koníčkům. Ráda by v budoucnu malovala obrazy na zakázku – už jich pár prodala, ale v budoucnu by se tomu chtěla věnovat víc. Do pořadu se přihlásila sama a bere to jako velkou výzvu. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a které nikdy neviděla? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) Celerová pomazánka s domácím pečivem,
2) kuřecí kaldoun,
3) boloňské ragú,
4) čokoládové brownies.

Úterní večer bude patřit Lence. Ta je studentkou prvního ročníku na obchodní akademii v Českých Budějovicích. Žije s rodiči Josefem a Lenkou, má mladšího bratra Josefa (11 let). Do pořadu ji přihlásila její rodina (teta) a Lenka to bere jako velkou výzvu. Pokud vyhraje, tak si peníze uloží na účet a investuje je v budoucnu. Její menu je poměrně náročné, podaří se jí splnit vše tak, jak si předsevzala? Nebo dojde na nečekané komplikace? A jak její menu hosté ocení? Podávat se bude:
1) Zapečená plněná cibulka se sušenou šunkou a parmezánem, česneková remuláda ze zakysané smetany a domácí pečená houstička se sezamem,
2) silný kuřecí vývar s masem, kořenovou zeleninou a játrovou sedlinou,
3) kotletky z mladého selátka na rozmarýnu se šípkovou omáčkou s brusinkami a karlovarský knedlík,
4) tvarohový dortík s pomerančem a čokoládovou polevou na omáčce z vaječného likéru.

Středeční hostitel, pracovník ostrahy Petr, se do Prostřeno! vydal hájit čest rodiny. Do pořadu je s manželkou přihlásil jejich zeť. Původně se chtěla zúčastnit manželka, ale v daném termínu nemohla, tak se Petr této výzvy rád ujal. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na zvelebení jejich bytu. Petr nemá rád konflikty a věří, že nekonfliktní bude také jeho večer. Svoje menu poskládal z pokrmů, které má rád, a myslí si, že by s nimi mohl uspět i u soutěžících. Splní si plány a bude servírovat vítězné menu? Hosté se mohou těšit na následující:
1) Surimi salát,
2) sladkokyselá čínská polévka,
3) vepřové plátky zapečené s bramborem, sýrem a cibulí,
4) tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Petr. Žije s přítelem a kocourem Bulbou. Narodil se v Jindřichově Hradci, ale město Tábor si oblíbil a následně se sem přestěhoval. V Táboře bydlí necelé tři roky. Do pořadu se přihlásil sám, jeho hlavní motivací je výhra a dále pak poznání nových lidí a jídel. Má zkušenosti s účinkováním v našem pořadu – v Prostřeno! vařil již před deseti lety a tenkrát vyhráli všichni. Jak budou jeho menu hosté hodnotit, co jim bude podávat?
1) Salát Coleslaw s parmezánem,
2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky, domácí nudle,
3) pečená vepřová panenka s omáčkou z divokého koření, šťouchané brambory,
4) čokoládový fondán s citronovým krémem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Denisa. S partnerem si zrekonstruovali dům a přestěhovali se z města na vesnici, kde jsou moc spokojení. Syn už začal chodit do školky a Denisa pracuje v hotelu ve vesnici. Do pořadu ji přihlásila její kolegyně z práce. Obě pořad pravidelně sledují a pak to spolu rozebírají. Denisa ráda peče a nosí často ochutnat i do práce. Co se tedy objeví na talíři? A půjde o menu vítězné? Podávat se bude následující:
1) Kuřecí popcorn s domácím dresingem a zeleninovým salátem,
2) zeleninová polévka s červenou čočkou,
3) kachní stehna se švestkovou omáčkou a karlovarským knedlíkem,
4) cheesecake s ovocem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama