Připravujeme Prostřeno! z Jihočeského kraje

Co se stane, když se u stolu sejdou čtyři ženy a jeden bavič? Samozřejmě – bude zábava! Ale také dojde na snahu vyhrát za každou cenu, takže někdo bude hodnotit ne zcela fér. Tento týden bude opravdu napínavý a plný překvapení. U stolů a talířů se sejdou účastníci z Jihočeského kraje a rozhodně bude na co se dívat.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak půjde soutěžícím tohoto týdne snažení od ruky, komu se zadaří, kdo se bude snažit oslnit neuvěřitelnými recepty a kdo se bude snažit zazářit víc než před lety, kdy v Prostřeno! účinkoval poprvé? U koho se odehraje nejlepší zábava, kdo se bude snažit připravit opravdu neotřelé menu a komu právě u něj chutnat nebude? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu.

Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Denisa. Jídla ve svém menu má ráda a také má dostatek zkušeností s jejich přípravou. Dříve neustále pracovala, dnes si vychutnává chvilky se synem. Je milá a přátelská, ale když ji někdo naštve, dokáže být také pořádně protivná. Na to ale snad nedojde. Je milovnicí steaků, ráda vaří pro svoji rodinu a uvidíme, jak jí její snažení v kuchyni půjde, když bude vařit pro cizí lidi. Dočká se její syn nového pokojíčku, na což by chtěla věnovat případnou výhru, nebo ne? Podávat se bude toto menu:
1) zeleninový salát,
2) kuřecí vývar s domácím drobením,
3) vepřová panenka, šťouchané brambory se slaninou a cibulkou, pepřová omáčka,
4) dortík s ovocem.

Úterní večer bude patřit Renatě. Pořad ji lákal už od prvního dílu, našla v sobě ale odvahu až nyní a přihlásila se. S rodinou tráví volný čas na výletech, na kolech, ráda šije. Peníze, tedy pokud by vyhrála, by investovala do malé oslavy, také chtěla vzít rodinu na dovolenou, manžel jí ale vysvětlil, že výhra by byla její. Tak s ní nakonec naloží podle svého. Úterní soutěžící velice ráda vaří, ale také chodí na procházky se psem. Kromě toho ráda lyžuje, miluje nordic walking. A nepozřela by nic živého. Menu tedy z talíře neuteče… Podávat se bude:
1) skládaný bylinkový chléb s máslem,
2) krůtí vývar s nočky,
3) pečená holoubátka s nádivkou, zelí, bramborový knedlík,
4) vrstvený dezert s rebarborou a jahodami.

Středeční hostitel Matěj nevaří často, vaří ale rád. Do pořadu se přihlásil sám, protože chce ukázat, že i v karavanu se dá uvařit. Zkušenosti s natáčením má, a to z pořadu Mini duel, TOP STAR a další. Pokud vyhraje, vyrazí na dovolenou. Jako zábavu si pro své hosty připraví prohlídku cirkusu a show – vystoupení na tyči. Menu sestavil z jídel, o kterých je přesvědčený, že by lidem mohla chutnat. Podávat se bude:
1) krvavá rybina na talíři,
2) žabinec mé babky,
3) rýžová žloutenka,
4) blaho před smrtí.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jiřina. Ta se z celého týdne nejvíc těší na výhru, ráda by totiž vzala přítele i děti k moři. V životě se řídí heslem: „Život patří těm, co se ne…“ Myslí si, že mezi přáteli je extrovertní, mezi cizími spíš introvert. Miluje jízdu na kole, běh, hraje šipky. Má velice ráda svíčkovou, tu ale připravovat nebude. Servírovat se budou tyto chody:
1) paštika z kachních jater,
2) francouzská cibulačka,
3) hovězí po burgundsku se šťouchaným bramborem,
4) palačinky na pomerančích.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Ivana. Do pořadu se hlásí podruhé, poprvé v něm účinkovala v roce 2011. Pokud by vyhrála, pořídila by si elektrokolo. Jako zábavu si pro své hosty připravila malování na plátno. Menu sestavila z jídel, která chutnají všem. Sama o sobě tvrdí, že je společenská, a ač je bývalá učitelka, tak má nervy v pořádku. Mezi její koníčky patří malování akrylem na plátno. Hodně času jí zabere její chalupa a ráda je se svými vnučkami… Podávat se budou tyto chody:
1) paštika, salát, domácí chléb,
2) pórková polévka,
3) hovězí na česneku, špenát, bramborový knedlík nebo rýže,
4) palačinka s čerstvým ovocem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!