Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje!

Prostřeno! se přesune ze severu na jih Moravy a příště proběhne v Jihomoravském kraji. Ženy budou v přesile, u stolu budou sedět tři mladé ženy, jedna důchodkyně a jediný muž.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

A stále se hraje o pořádný balík. Nejen o 60 tisíc, ale dalších 30 tisíc od diváků. Ti, stejně jako hosté u stolu, mohou každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. Pohádkově zní i úkol týdne, což je tentokrát „vtipná kaše“. Ne každý zadanou kaši stihne a teprve uvidíme, jak vtipní budou soutěžící, až se budou vymlouvat, proč se tak stalo. A kdo to v Jihomoravském kraji vyhraje? To uvidíte už příště!

 

Jako první se v pondělí u plotny předvede mladičká maminka na mateřské dovolené Kateřina (18), která jednou bude kadeřnicí, zatím chodí do školy. Ta, ačkoliv měla o natáčení informace od rodinného příslušníka, který se Prostřena již před časem zúčastnil, se nechala zaskočit. V kuchyni nestíhala a chvílemi propadala panice, na úkol týdne jí čas už vůbec nezbyl. Hosté byli k jejímu počínání pochopitelně kritičtí. Katka měla co dělat, aby své menu vůbec dotáhla do konce.
1) Bruschetta
2) Poctivá bramboračka s houbami
3) Kuřecí copánky s bramborem a salátem
4) Jahodové tiramisu do skleničky.

 

Také druhá hostitelka se jmenuje Kateřina (23). A aby se to nepletlo, nechá si říkat svou oblíbenou přezdívkou Jožinka. Je zadaná a má přítele, maturitu už má pár let za sebou a nyní se věnuje podnikání. Ačkoliv Jožinka předešlý večer kritizovala hostitelku, že nestíhá, potkal ji podobný osud. A ani jí se u plotny nedařilo tak, jak by chtěla, a hosté opět museli absolvovat čekání mezi chody. A na úkol týdne jí také nezbyde čas. Prostě nestíhá. Jako zábavu si hostitelka pozve kartářku.
1) Salát s grilovanou zeleninou a ciabattou
2) Hráškový krém
3) Plněná kuřecí kapsa se opekanými bramborami
4) Dezert a la Jožinka.

 

Třetí večeři připraví servírka Nikola (25). Žije s přítelem, děti zatím nemá.Nikola se hlavně snaží vyvarovat čekání a prodlev. V kuchyni - víceméně úspěšně - svádí boj s časem. Pro hosty připraví například bazalkovou kaši, ale i tortillu. Ta je koupená a o tom se bude hodně mluvit. Měla ji radši uděla sama, domácí? I ve středu se bude občas kritizovat, hosté mají tento týden nejen mlsné, ale i nabroušené jazýčky. Francouzský dezert se bude podávat venku, kde si hosté zahrají minigolf.
1) Mini tortilla s kuřecím masem a lehkým salátem
2) Hráškový krém
3) Grilovaná vepřová panenka obalovaná v sezamu s bramborovo - bazalkovou kaší a omáčkou demi glace
4) Crème brûlée s čerstvým ovocem.

 

Čtvrteční večeři nachystá důchodkyně Marie (63), která je od svých soupeřek věkově vzdálená o dvě generace. Je vdova, vychovala dvě dospělé děti a je babičkou čtyř vnoučat a dvou pravnoučat. Bude si čtvrtá hostitelka s mladými rozumět? Každopádně hosty její babičkovské menu zrovna neuchvátí. Jídlo jim bude připadat moc obyčejné, dezert málo sladký a paní Maruška z toho bude pochopitelně smutná. Zachrání situaci alespoň zábava? Hostitelka dala do vaření vše a chtěla, aby návštěvě její oblíbené recepty chutnaly.
1) Mrkvová pomazánka
2) Masový vývar s drobenkou
3) HOPL POPL (plněný bramborák)
4) Míša zákusek.

 

Jako poslední se k plotně postaví jediný muž skupiny Jozef (38), ženatý jeřábník a otec tří dětí. Soupeřky jsou zvědavé, jak si se svým menu ve finále poradí. Jozef je původem Slovák a dámy se těší na speciality slovenské kuchyně. A částečně se i dočkají. Bude jim ale pravá slovenská kapustnica chutnat, nebo by ji uměly uvařit líp? Jozef ženám předvede, že v kuchyni rozhodně nestojí poprvé, jenže dámy přesto remcají. Jak si s nimi Jozef poradí a co jim nabídne?
1) Exotický kuřecí salát s bylinkovou bagetkou
2) Slovenská kapustnica
3) Sýrovo - kuřecí placičky se šťouchanými bramborami
4) Nepečený třepaný dort.

 

Jak jihomoravský týden dopadne? Rozdělí se vítěz o výhru se svými soupeři? To uvidíte už příště!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!