Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje

Prostřeno bude v tomto týdnu opět zajímavé. Aby také ne, když se u stolu sejdou dva muži a tři ženy. A každý z nich ve skrytu duše touží po výhře. Co předvedou a jak si poradí s úkolem týdne, kterým jsou tentokrát taštičky?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

U koho se odehraje nejlepší zábava, proč se menu začíná stávat hutnějším a kam zmizely letní salátky? I to se v průběhu týdne dozvíte. Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí.

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Kamil. Žije s manželkou a dcerou Kamilkou, které je 10 let. Do pořadu ho přihlásila manželka, protože Kamil dobře vaří. Pokud by vyhrál, tak by koupil dceři vanu, kterou potřebuje. Jako zábavu si pro své hosty připraví obrácené brýle (po nasazení se vidí vše obráceně) a také různé úkoly – například přelít vodu z jedné sklenice do druhé. Menu sestavil z jídel, která má rád a chutnají mu. Jaká to jsou? Podávat se bude toto menu:
1) uzená panenka,
2) zelňačka,
3) grilovaná žebra podle Luďana,
4) Fildovy palačinky.

Úterní večer bude patřit Denise. Vystudovala Střední odbornou školu ve Znojmě, obor hotelnictví a turismus. Pracovala jako sales assistant ve freeportu ve Znojmě. Nyní pracuje jako referent plánování u DHL. Bydlí s přítelem v pronajatém bytě. Plánují společnou budoucnost a také stavbu domu. Do pořadu se přihlásila sama, protože ráda zkouší nové věci a výzvy. Jakou výzvou bude pro ostatní soutěžící její menu? Podávat se bude toto:
1) pečená brambora plněná smetanou, slanina se sýrem,
2) krémová česneková polévka,
3) kuřecí prsa plněná šunkou a sýrem, bylinková omáčka, domácí hranolky,
4) nepečené sušenkové řezy.

Středeční hostitel Martin přichystá klasiku, kterou lidé milují. Ale soutěžící si na ni příliš netroufají. Vyjde mu risk? Má přítelkyni a hodně času tráví v práci. Do pořadu se přihlásil sám, protože by si chtěl napravit reputaci. Účinkoval tu už před deseti lety a dle jeho slov podcenil přípravu a nyní by se chtěl připravit lépe. Pokud by vyhrál, tak by část peněz investoval do fitka, část by použil na dovolenou s přítelkyní a zbytek by si ušetřil. Menu připraví jako minule, jen mírně poupravené. Podávat se bude:
1) hovězí tatarák,
2) knedlíčková polévka se zeleninou a nudlemi,
3) hovězí roštěná se špenátem a domácím knedlíkem,
4) čokoládový dortík s ovocem.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Renata. Nyní pracuje jako cukrářka v pekárně. S manželem Lukášem má dceru Nikolu (10 let) a syna Vojtěcha (5 let). Do pořadu ji přihlásily kolegyně z práce, protože si chtěla vyzkoušet, jaké to je vařit pro cizí lidi, ale sama by na přihlášení odvahu neměla. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na rodinnou dovolenou. Menu poskládala ze zajímavých a chutných jídel. Podávat se budou tyto chody:
1) variace kanapek,
2) kuřecí vývar s nočky,
3) vepřová panenka plněná parmskou šunkou s grilovanou zeleninou a smetanovými bramborami,
4) nepečený cheesecake s flambovaným pomerančem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Nikola. Hodně času jí zabere škola a studium, pokud není ve škole, tak tráví čas ráda s přáteli. Do pořadu ji přihlásily její dvě kamarádky Sabina a Jeanette. Sama by se asi nepřihlásila, ale když to vyšlo, tak výzvu přijímá a jde vyzkoušet své štěstí. Zatím nemá v plánu s výhrou nic konkrétního. Pokud by vyhrála, tak by pozvala své kamarádky na nějaký výlet a dobrý oběd. Tato jídla si vybrala, protože patří mezi její oblíbená. Podávat se budou tyto chody:
1) avochlebík,
2) krémová dýňová polévka s krutony,
3) švédské masové kuličky se smetanovou omáčkou a pečeným bramborem,
4) pečený cheesecake s malinami.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama