Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze muži. Ovšem ženy se rozhodně zahanbit nenechají, mužské převaze se nepoddají, boj nevzdají.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak si soutěžící poradí s úkolem týdne, kterým je zakomponování žemlovky do menu tak, aby nikdo neodhalil, že se jedná o úkol týdne? Je to například v mezinárodním menu vůbec možné? Kdo si dá na servírování opravdu záležet, a komu provedení na talíři bude tak trochu jedno? Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví řidička Veronika. Tu do pořadu přihlásila její maminka, která je přesvědčena o tom, že její dcera skvěle vaří. Získají stejný dojem také ostatní hosté, kteří se právě u jejího stolu v pondělí potkají? Co bude Veronika servírovat a bude její večer plný překážek, nebo ne? Veronika si pro své hosty připravila jednoduché menu, ovšem takové, které může být prakticky dokonalou symfonií chutí. Co se bude podávat?
1) Avokádové guacamole s domácí bagetkou,
2) dýňová polévka,
3) losos se šťouchanými bramborami,
4) red velvet cupcakes.

 

Úterní večer bude patřit Andree. Ta nedokončila vzdělání na zdravotnické škole a dnes pracuje jako kurýr v pizzerii. Miluje jízdu autem, takže se ve své profesi našla. Ráda by si vyzkoušela, jaké to je vařit před kamerou, a v zásadě se nové zkušenosti nebojí. Pokud by vyhrála, věnuje peníze na poplacení dluhů z minulosti. Vaří doma denně. Uvidíme ale, jestli jí její den znepříjemní nějaký taktik, nebo jestli vše proběhne tak, jak by za optimálních podmínek mělo. Veselá a hodná Andrea se umí pořádně naštvat. Tak se třeba stane, že neudrží své emoce na uzdě. Nebo také ne. Hlavní ale je, co se objeví na talířích. Podávat se bude toto menu:
1) Krabí pomazánka s domácí bagetkou,
2) hráškový krém s krutony,
3) vepřové výpečky, zelí a bramborový knedlík,
4) střecha.

Středeční hostitel, cizinec Shaldavya, končí studium, v Brně si pořídil rodinu a snaží se svůj život dělit mezi rodinu v Indii a rodinu novou. I ta ale s ním do Indie jezdí. S překladem a v kuchyni mu bude mírně pomáhat jeho žena, ovšem podávat se budou indické speciality, o kterých je dnešní hostitel přesvědčený, že musí chutnat všem. Respektive zatím se nesetkal s jejich nepřijetím. Pokud by vyhrál, investoval by Shaldavya do podnikání. Také zábava bude tematická a uvidíme, jak ostatní hosty zaujme. Ovšem je třeba říci, že dnešní hostitel je tak trochu oříškem, spoustu věcí nejí. Budou se dnes péci oplátky, nebo nad talíři s cizokrajnými pokrmy ostatní zapomenou, co vše odmítal Shaldavya konzumovat? Hosté se mohou těšit na následující menu:
1) Papadam s chutneys,
2) rybí curry,
3) gutti vankaya,
4) modak.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, zedník Jakub. Ten žije u sestřenice a její rodiny. Pokud by se mu podařilo vyhrát, peníze by uspořil a později si koupil auto. Vsadil na pokrmy, které má natrénované, a rád by jimi uctil i své hosty. Bude jim chutnat, nebo budou mít výtky? Jakub do hry nevstupuje s přehnanými očekáváními. Chtěl by si svůj den užít a zvládnout. Jak se mu to podaří, bude jasné ve čtvrtek. Podávat bude tyto chody:
1) Salát z parmské šunky a medového melounu,
2) hovězí vývar s domácími nudlemi,
3) hovězí guláš, karlovarský knedlík,
4) suflé.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Jiří. Pracuje jako inženýr dodavatelské kvality, a tvrdí, že je svobodný jako vítr. Což nebude tak zcela pravda, protože žije s přítelkyní, která ho také do pořadu přihlásila. Respektive: do pořadu se přihlásili společně s přítelkyní po prohrané sázce. Ona účinkovala v minulém roce a Jiří řekl, že pokud ona vyhraje, tak on to zkusí také. Vyhrála. Proto je tu Jiří a bude velmi zajímavé sledovat, jestli se mu rodinné vítězství podaří obhájit, nebo jestli bude muset v rodinné kuchyni uznat, že ženy jsou zkrátka lepší. Jiří bude servírovat toto menu:
1) Krevetový salát s mangem a limetou,
2) masový vývar s kapáním,
3) krůtí stehna na česneku a rozmarýnu, bramborová kaše,
4) čokoládový fondán, zmrzlina.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama