Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Tři ženy a dva muži budou bojovat o čest hostitele a výhru k tomu. Komu se zdaří a s jakým menu? Experimentátorům, nebo klasikům?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Dojde na oblíbené tiramisu, ale také na ovocné košíčky, stejně tak se budou podávat rillettes nebo domácí rohlíčky s bylinkovým máslem. Jak chutě ovlivní výsledné bodování? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát pěna? Bude se podávat šunková pěna, pěna pro zdobení dortu, křenová pěna nebo snad pěna do koupele?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví maminka na mateřské dovolené Lenka. Ta se do pořadu přihlásila sama, peníze, které by vyhrála, by ráda použila na rekonstrukci domu. Menu sestavila z jídel, která vaří často a jsou poměrně jednoduchá. K vaření má totiž složitý vztah: Moc ji nebaví, protože s přípravou jídla si dává hodně práce a pak je to rychle pryč. Nemá ráda mytí nádobí. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a nikdy je neviděla? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) salát Caprese,
2) dýňový krém,
3) zapečené plátky masa se slaninou, sýrem a smetanou, brambory,
4) ovocný pudink do pohárku.

Úterní večer bude patřit Josefovi. Ten je zatím svobodný a žije s rodiči. Pokud by vyhrál, vrátil by výhru kamarádům, se kterými se vsadil, že účast v Prostřeno! zvládne. Jeho menu je poměrně náročné, podaří se mu splnit vše tak, jak si předsevzal? Nebo dojde na nečekané komplikace? A jak jeho menu hosté ocení? Podávat se bude následující menu:
1) kubánský sendvič,
2) květákový krém,
3) parmazánové brambory s panenkou,
4) tiramisu.

Středeční hostitelka, skladnice Nela, se do pořadu přihlásila sama. Ráda by poznala nové chutě a nové lidi. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na cestování. Jako zábavu si pro své hosty připraví hádání předmětů. Menu poskládala z jídel, která oceňuje její rodina. Splní si plány a bude servírovat vítězné menu? Její hosté se mohou těšit na následující:
1) tortillové mini roládky,
2) hrachový krém s krutonky,
3) medailonky z vepřové panenky s houbovým přelivem, opékané brambory,
4) ovocné košíčky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, podsládek Kristýna. Do pořadu se přihlásila sama, protože jej už několik let sleduje a ráda by si zkusila, jaké to je – účastnit se na vlastní kůži. Jako zábavu si pro hosty připraví pivní degustaci, což muži jistě ocení. A nejen oni. Jak budou její menu hosté hodnotit, co svým hostům bude podávat?
1) rillettes s bagetkou,
2) bílá zelňačka s klobáskou,
3) medailonky z vepřové panenky se slaninou a bramborovo-karotkovým pyré, pivní coulis – dva druhy,
4) cheesecake s bílou čokoládou, pistácií a bílou pralinkou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí obchodní zástupce Jan. Toho do soutěže přihlásil soused, který má jasno v tom, že Jan je skvělý kuchař. Pokud by Jan vyhrál, tak by peníze použil na úpravu zahrady. Jako zábavu si pro své hosty připraví zdobení skleněných lahví s domácí meruňkovicí – a to bude i dárek pro hosty. Co se tedy objeví na talíři? A půjde o menu vítězné? Podávat se bude následující:
1) domácí rohlíčky s bylinkovým máslem a čerstvým salátem,
2) kachní kaldoun se zeleninou a domácími nudlemi,
3) ručně dělané fettucine s vepřovou panenkou pečenou v páře a smetanovo-sýrovou omáčkou s čerstvými liškami sypané parmazánem,
4) jablečný štrúdl přelitý omáčkou créme anglaise.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama