Připravujeme Prostřeno! z Královéhradeckého kraje

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své umění výhradně ženy. Statečné kuchařky z Královéhradeckého kraje se v tomto týdnu postaví ke sporákům, troubám a kuchyňským robotům. Ovšem žádná idyla to nebude. Soutěžící si navzájem nedarují vůbec nic. Jak se jim podaří do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava placek?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

 

Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho potraviny, ruce nebo snad skladba menu, které nebude možné v časovém limitu stihnout? Kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Veronika. Do pořadu ji přihlásil její přítel, protože si o ní myslí, že umí dobře vařit. Pokud vyhraje, peníze použije na dovolenou s partnerem a část by vložila do společného bydlení. Tato jídla si vybrala, protože je ráda vaří a chutnají jí. A co se bude podávat? Na talíři se objeví:
1) kanapky,
2) krémová polévka z pečené zeleniny,
3) roláda z vepřové krkovice s kedlubnovým zelím a cibulovými kroketami,
4) taštičky s lesním krémem a smetanovým ovocem.

Úterní večer bude patřit Ivaně. Žije s manželem. Z předchozího vztahu má dvě děti, které žijí s nimi. Do pořadu ji přihlásil její manžel Milan jako oplátku. Milan totiž účinkoval v Prostřeno! před dvěma lety a chce, aby si to jeho manželka také vyzkoušela. Pokud by vyhrála, tak by jela s rodinou na dovolenou. Jak se jí bude dařit? A může se rodina těšit na dovolenou? Podávat se bude toto menu:
1) veka a dvě pomazánky,
2) hovězí vývar s čerstvou zeleninou a domácí nudle,
3) svíčková, domácí houskový knedlík,
4) tvarohové lívanečky s borůvkovým žahourem.

Středeční hostitelka Vlasta vsadí na mezinárodní recepty. V současné době žije sama a věnuje se vnoučatům a malé zahrádce. Do pořadu ji přihlásila její dcera, Vlasta o tom nevěděla. Jako zábavu si připraví zdobení perníčků. Tato jídla si vybrala, protože patří mezi její oblíbená a má je vyzkoušená. Má ráda skoro vše – není v jídle vybíravá. Mezi její oblíbená jídla patří svíčková na smetaně. Nejí olomoucké tvarůžky a nikdy by nesnědla mořské plody. Ty tedy v menu nebudou. Podávat se budou následující chody:
1) salátek z červené řepy se šunkovo-sýrovými tousty,
2) smetanovo-krémová česnečka, chlebové krutonky,
3) plněná vepřová kotletka se sýrovou čepicí, americké brambory,
4) máslové koláčky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Blanka. Je nezaměstnaná a je v domácnosti v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Má tři dospělé děti a pět vnoučat. Žije se svým manželem Martinem. Její život je jedno velké dobrodružství. Do pořadu se přihlásila sama, protože je soutěživá, ráda vaří a experimentuje v kuchyni – a jejím dalším motivem je zvědavost. Chtěla by poznat, jak celá soutěž probíhá. Podávat se bude toto menu:
1) slaný závin,
2) kuřecí vývar s játrovými knedlíčky,
3) zapékaná kuřecí prsíčka s rajčaty a sýrem, šťouchané brambory,
4) nepečený dortík s ovocem a zakysanou smetanou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Simona. Má dva syny – 21 a 13 let. Žije s manželem Martinem a mladším synem. Jejich život je dle Simony v chaosu. Do pořadu ji přihlásili kamarádi. Nejdřív byla zaskočená, ale zkusit se má dle Simony vše, a tak se na natáčení těší. Ráda připravuje jídla, co chutnají její rodině, nemá oblíbené jídlo, které by ráda vařila. Jí zatím vše. Nejí špatně uvařená a připravená jídla. V pátek se u Simony bude podávat následující menu:
1) domácí pomazánka s domácí bagetkou,
2) hovězí vývar, domácí nudle,
3) kuřecí prsa ve smetanové omáčce a šťouchané brambory,
4) panna cotta s ovocem.

 

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama