Připravujeme Prostřeno! z Královéhradeckého kraje

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své umění tři ženy a dva muži. Prostřeno! bude plné zajímavých receptů ze všech koutů světa, domácích lahůdek i evropských dobrot v lokálním převleku. Jak se ale soutěžícím povede do menu zakomoponovat úkol týdne, kterým bude příprava čehokoliv s droždím, a nenápadné zařazení téhož do menu?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

 

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho potraviny, ruce nebo snad skladba menu, které nebude možné v časovém limitu stihnout?

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Jana. Její manžel žije v Norsku a ona žije se synem v Čechách. Doma má slepice a žije obyčejným venkovským životem. Jejím největším koníčkem je zpěv a divadlo. Ráda čte a chodí do knihovny. Doma chová slepice a o ty se stará. Sama o sobě tvrdí, že má ráda lidi a ráda jim naslouchá. Myslí si o sobě, že má ráda vtip, taky se však lehce naštve. Ale je to pro ni jen show. Má ráda legraci a černý humor. Nesnáší politickou korektnost. Vaření ji moc nebaví. A podávat se bude:
1) Chléb se škvarky,
2) hovězí polévka,
3) český kohout,
4) palačinky z domácích vajec.

Úterní večer bude patřit Elišce. Do pořadu se přihlásila sama, protože by chtěla vystoupit z komfortní zóny a vyzkoušet něco nového. Ráda a snad i dobře vaří, tak by chtěla otestovat svá jídla i na rozmanitějším okruhu lidí. Těší se na setkání s novými lidmi, na ochutnávání nových jídel a zábavu. Pokud vyhraje, peníze použije na svatbu, kterou bude mít letos v létě. Vaření ji moc baví a má k němu kladný vztah, ale nebaví ji následný úklid. Podávat se v její den bude:
1) Paštika z kuřecích jater s domácí focacciou a cibulové chutney,
2) pórkový krém s krutony,
3) domácí gnocchi s kuřecím masem, špenátem, piniovými oříšky a parmezánem,
4) maková roláda s citronovým krémem a lesním ovocem.

Středeční hostitel Martin se těší na nové zážitky. Pokud by vyhrál, tak by vzal přítelkyni na wellness pobyt. Vaření ho baví a vaří rád. Na žádnou příhodu z kuchyně si nevzpomíná. Rád připravuje guláš. Jí skoro vše –v jídle není moc vybíravý. Nejí tepelně upravené uzené a nikdy by nesnědl ryby. Mezi jeho oblíbená jídla patří špalíčky, špenát a výpečky. Má přítelkyni, ale zatím spolu nežijí. Do pořadu ho přihlásila jeho kamarádka. S jakými jídly půjde na trh? Podávat se budou:
1) Mozzarelové jednohubky,
2) krémová brokolicová polévka,
3) kachní prsa na černém pivu s domácím karlovarským knedlíkem,
4) ovocný pohár se zmrzlinou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Filip. Žije spolu s přítelkyní a mají dvě děti – syna Jiříka (3 roky) a dceru Elišku (1 rok). Ve volném čase rád vaří a s rodinou podniká různé výlety. Sám o sobě tvrdí, že je hodný člověk. Je cílevědomý a někdy náladový. Do pořadu se přihlásil sám, protože chce ukázat, že i mladí lidé umějí vařit dobrá jídla a ne jen blafy. Mezi jeho oblíbená jídla patří smažený řízek s bramborem anebo s chlebem. Žádnou alergii na potraviny nemá. Při stolování mu vadí, pokud někdo neumí držet správně příbor a drží ho obráceně. Co se bude podávat?
1) Zapečené vejce se slaninou, toustový chléb, obloha,
2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky,
3) hovězí španělský ptáček, rýže,
4) pošírovaná hruška s mascarpone a ořechy v karamelu.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Anežka. Anežka vystudovala obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch a VŠO obor cestovní ruch. Pracuje jako provozní v hotelu. Žije s přítelem v bytě v Jičíně. Mezi její koníčky patří vaření, cestování, domácí mazlíčci, procházky v lese a čtení. Sama o sobě tvrdí, že je někdy cholerik, ale jinak by sama sebe popsala jako optimistku. Vše potřebuje mít hned a nerada na něco čeká. Do pořadu se přihlásila sama, protože má ráda výzvy, s chutí zkouší nové věci a hlavně miluje vaření. Ráda poznává nová jídla. A co bude podávat?
1) Krevety na lehkém salátku,
2) hráškovou polévku,
3) bramborovo-škvarkové placky, červené zelí, kachní prsa,
4) vanilkovou panna cottu s malinami.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!