Připravujeme Prostřeno! z Libereckého kraje

Další Prostřeno! proběhne v Libereckém kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou ženy opět ve velké převaze – čtyři ku jedinému muži.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Úkol týdne bude zase regionální – hostitelé mají připravit nějaké místní speciality z Podještědí a Liberecka. Soutěžní jídelníčky budou docela pestré, moderní i tradiční, a uvidíme též další zajímavosti. Tak třeba hned v pondělí spatříme unikátní sbírku cibuláku u Pavlíny, která žije sice skromně, ale porcelán zdědila po mamince. A podobně jako ostatní oceňuje, jaké možnosti nabízí Liberec i celý kraj.

Mladá a sympatická Marie, které patří úterý, se změní v nepříjemnou kritičku. Uprostřed týdne poznáme skutečnou milovnici koní Radku, ta koňmi úplně žije. Jediný muž týdne, mladý projektant, makléř a sportovec Honza, ten by měl mít bydlení v malíku. A co náš čeká ve finále? Zkušená hospodyně Jana, která hosty jistě komfortně obslouží, vždyť celý život pracovala jako barmanka. A samozřejmě se nakonec také dozvíme, kdo to v Libereckém kraji celé vyhraje. Sledujte příští Prostřeno, protože napínavé to bude až do konce! A nezapomeňte hlasovat!

Liberecký týden v pondělí zahájí Pavlína (53). Ta je momentálně bez práce a řeší svoje problémy. Návštěvu přivítá v poněkud skromnějších podmínkách. A taková bude i její kuchyně. První hostitelka je dvakrát rozvedená maminka tří dětí a babička dvou vnoučat. Pavlína žije s přítelem a miluje procházky a přírodu. Také ráda jezdí na kole a její vášní je čtení kuchařek. Nejčastěji připravuje česká jídla, ale občas i experimentuje a zkouší nové recepty. Zkoušet bude i své hosty... Pavlína své české menu lízne kuchyní asijskou a rakouskou. Jenomže slavný vídeňský dort se jí vůbec nepovede a musí si pomoci úkolem týdne. A bude toho víc, co nedopadne zrovna na jedničku. Zábava bude hospodská a hostitelské schopnosti všelijaké. Pondělní menu:
1) Asijské závitky
2) Staročeská zelňačka
3) Krkovice na houbách, knedlík
4) Sacher dort.

Druhá v pořadí se u plotny předvede mladá hostitelka Marie (21). Ta si chce dodělat maturitu a chodí na brigády do kasina. Na první maturitní pokus totiž Maruška nedorazila. Svobodná a bezdětná Marie nepozve hosty domů. Bydlí s prarodiči a ti si to nepřejí. Vařit bude tedy u kamarádky, která jí pomáhala i vymýšlet menu. Dokáže Marie své menu bezchybně připravit? Zábava u ní bude taková mladistvá, kvíkací a chrochtací - hosté se totiž promění v prasátka. A bude to docela legrace… Úterní menu:
1) Tatarák s topinkami
2) Dýňová polévka
3) Hovězí líčka na červeném víně se šťouchanými bramborami
4) Tartaletka.

Prostředek týdne patří mamince na mateřské dovolené, která se svým partnerem vychovává v rodinném domě rok a půl starou holčičku. Největším koníčkem Radky (41) jsou po rodině koně, které miluje už od dětství. A to hostům neunikne. Radčina vášeň pro koně jim bude připadat až přehnaná. Jenomže Radka koně prostě miluje, má je i doma všude vystavené, je to její život. Jak si bude umět poradit u plotny? Třetí hostitelka si zrovna nevybrala jednoduché menu, navíc jí dá zabrat špunt od bublinek. Řešit se bude také to, proč svíčková není z pravé svíčkové. Jako by někdo, kdo už odvařil, začal nepříjemně taktizovat. Sympatická Marie se promění v pořádnou kritičku... Středeční menu:
1) Lehký koktejl s lososem
2) Kuřecí vývar s kapáním
3) Hovězí svíčková, domácí knedlík
4) Tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, jediný muž skupiny Jan (26). Mladý hostitel je vystudovaný projektant a už má vlastní realitní kancelář, Honza žije s přítelkyní. Mezi jeho koníčky patří různé sporty – plave, boxuje a běhá. A je dost atraktivní. Co tomu řeknou jeho soupeřky? Honza jim celý týden říká, že nevaří. Ale u plotny pak překvapí. A vyvstanou otázky – byla to taktika? Nebo jak to vlastně myslel? Honza dámy přivítá v moderním bytě a připraví jim moderní menu, které budou dámy kritizovat. Nedodrží totiž, co v jídelníčku slibuje a občas mu tam něco chybí. Zachrání večer Honzův šarm a zábava? Čtvrteční menu:
1) Paštika z kachních jater s bagetkou a nakládanými višněmi v brandy
2) Krémová česnečka s krutony
3) Vepřová panenka, bramborové pyré, omáčka
4) Tiramisu

Páteční finální vaření bude mít na svých bedrech Jana (56). Poslední hostitelka má ráda procházky v přírodě s fenkou Julií. Je vdaná již pětadvacet let, má dvě dospělé děti, syn žije v USA. Jana celý život pracovala jako barmanka, nyní je ale doma a stará se o maminku. Obsluhovat hosty tedy nebude pro Janu nic těžkého, vždyť to dělala celý život. A co bude v pátek dělat Marie? Bude opět přehnaně kritická, budou taktizovat i ostatní? Přišli za jídlem a dobrou náladou, nebo si přišli pro peníze? Zkušená hostitelka vsadí na složité menu s česko-francouzskými prvky:
1) Kuřecí játrová paštika s toustovým chlebem, zeleninový salátek
2) Bramboračka
3) Burgundská hovězí pečeně, bramborová kaše
4) Císařský trhanec.

A jak celý týden dopadne? Kdo to ve finále na Liberecku vyhraje? Bude to dobré jídlo, nebo zvítězí jiné pohnutky? Dívejte se!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!